YEREL
Giriş Tarihi : 21-06-2021 11:11   Güncelleme : 21-06-2021 11:36

YASAK KALKTI GELİNLİKÇİLER HAREKETLENDİ

Korona virüs salgınıyla birlikte ara verilen düğün ve nikahlar, kontrollü normalleşmeyle beraber tekrar başladı.

YASAK KALKTI GELİNLİKÇİLER HAREKETLENDİ

Yazın da etkisiyle yoğunlaşan düğün, nişan ve nikahlar için gelin adaylarının siparişlerini yetiştirmeye çalışan gelinlikçiler yoğunluktan memnun.

Borçka’da Özer Gelinlik işletme sahibi Cennet Özer, normalleşmeyle birlikte gelinlikçilerde yoğun mesainin başladığını belirtti. Sezonun açılmasıyla heyecan duyduklarını belirten Özer, “Bu süreç bizim için çok keyifli çalıştığımız her model bize ayrı bir heyecan katıyor” dedi.

“En iyi öğretmenim annemdir”

 “Moda tasarımının çok önceden beri hayatında yer aldığını belirten Özer, “İktisat fakültesi maliye son sınıf öğrencisiyim. İşletmemizi 4 yıl önce eşimle birlikte açtık. Annemde bu mesleği icra ediyor bu yüzden benim için en iyi öğretmen annemdir.

En çok talep alan modeller

Bu sezonun ön planda olan modellerinden bahseden Özer, “İlizyon yaka kesimi, transparan kasnak işleme ve romantik gelinlikler bu sezonda oldukça talep alıyor. Nişanlıklar, kına kıyafetlerimiz, bindallılar ve her çeşit gelinliğimiz mevcut. Bunlara tesettür gelinlik, kına ve nişan kıyafetlerimizde dahildir.”

“Kiralanan gelinliklere özel temizlik yapıyoruz”

Özellikle kiralanan gelinliklerin temizliğine önem verdiklerini belirten Özer, “Gelinliğimiz kiradan geldikten sonra kendi bünyemizde çok özen göstererek temizliğini çok iyi bir şekilde yapıyoruz.” diye konuştu.

“Gelinlikler kendi üretimimiz”

Gelinliklerimiz kendi üretimimizdir. Haute Couture (kişinin özel siparişi üzerine hazırlanmış, özel dikim giysi) çalışmaktayız. Dikim provaları mağazamızda yapılmaktadır özel tasarlayıp hazırladığımız modellerde bulunmaktadır.