YEREL
Giriş Tarihi : 07-08-2021 11:05   Güncelleme : 07-08-2021 11:05

"YAŞAYAN MATEMATİK: ARTVİN’E SAYISAL BAKIŞ" EĞİTİM KAMPIMIZ HAZIR

Artvin Valiliği tarafından hazırlanan ve Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğünün proje ortağı olduğu “Yaşayan Matematik: Artvin’e Sayısal Bakış projesi kapsamında yapılan hazırlıklar tamamlandı

Artvin Vali Yardımcısı Salih POÇANOĞLU, proje ile ilgili son hazırlıkları yerinde incelemek için Borçka Anbarlı Yatılı Bölge Okulumuzu ziyaret ettiler. Sayın POÇANOĞLU’na ziyaretlerinde İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Fahri ACAR ve Borçka İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bayram BAKIR eşlik ettiler.

Her ilçeden yaklaşık 50, toplamda 950 öğrencimizin katılımıyla gerçekleşecek olan kamp 9 Ağustos’ta Borçka grubu ile başlayıp, 5 Eylül’de Hopa grubu ile sonlanacaktır. Üç gün sürecek olan kampta matematik atölyesiyle birlikte; kodlama, sanat, zeka oyunları, müzik, oryantiring, STEM, astronmi, beden eğitimi ve spor atölyeleri de yer almaktadır. Pandemi koşullarının getirmiş olduğu yeni tedbirlerle hazırlanan kamp sürecinde tüm öğrencilerimizin matematik ağırlıklı olmak üzere spor, sanat ve farklı bilim dallarında aktif rol almaları ve matematiğin hayatın her alanında yaşadığını keşfetmeleri sağlanacaktır. Kampa katılan öğrencilerimiz, iki gece üç gün konaklayarak kamptaki etkinliklerden faydalanabileceklerdir.

Öğrencilerimizi kampımıza bekliyoruz