YEREL
Giriş Tarihi : 03-01-2023 12:03

Yaşlılar unutulmadı

Yaşlılar unutulmadı

Şavşat’ta bulunan huzurevinde yaşlılar yeni yıla öğrenciler ile birlikte girdi. Gözyaşı, hüzün ve neşenin bir arada yaşandığı etkinlikte, öğrenciler hayır sever Murat Sunal’ın aldığı, Kuran-ı Kerim, pantolon, gömlek, kazak, seccade, çorap, yazma, tespih ve karanfilleri huzurevi sakinlerine hediye etti.

Artvin Çoruh Üniversitesi Şavşat Meslek Yüksek Okulu Sosyal Güvenlik ve Yaşlı Bakım öğrencilerinin hazırladığı yılbaşı programı dolu dolu geçti. Bütün dünyada farklı etkinliklerle kutlanan yeni yıl sevinci Şavşat ilçesi Yaşlılar Yaşam Yerleşkesinde bir başka kutlandı.

Hayırsever Murat Sural’ın desteklediği Şavşat Meslek Yüksekokulu Sosyal güvenlik ve Yaşlı bakım bölümünün bir grup öğrencisi tarafından hazırlanan etkinlikte halaylar horonlar ve konuşmalar sonrası gözyaşı adeta sel oldu yüreklere aktı.

Şarkılarla türkülerle halaylarla başlayan etkinlikte ayrılış final bölümünde yaşanan duygusallıklar yerini gözyaşına bıraktı.

Yapılan son konuşmalarda yaşlılar bu etkinliği hazırlayan idarecilere hayırseverlere ve Yüksekokulu öğretmen ve öğrencilere dua ederlerken bazı yaşlılar ilk defa böyle güzel bir etkinlik yaşadıklarını ifade ettiler.

Artvin Çoruh Üniversitesine bağlı Şavşat Meslek Yüksekokulunun bir grup duyarlı öğrencilerinin hazırlamış olduğu yaşlılar için özel yeni yıl programı türkülerle halaylarla neşe ile başladı ama ayrılık anında gözyaşı ve hüzün vardı.

Yaşlılar ve öğrenciler gece ile ilgili duygularını paylaştılar. İlerleyen dakikalarda yaşlılar katılımcılarla birlikte 2023 yaşa pastası müzikler eşliğinde kesildi. Pasta kesimi ve çeşitli ikramlar sonrası 50 yaşlıya kıyafetler ve hediyeler karanfillerle birlikte takdim edildi.

Sonra yaşlılar sanatçılar Erkan Taştan, Mehmet Yılmaz, Bülent Akaltun, Gürbüz Temur, Yalçın Akgül ve Taner Meydan sahne alarak yaşlılar ve öğrenciler doyasıya eğlendiler. Yaşlılar konuşmalar yaptı şiirler okudular, oyunlara eşlik ederek doyasıya eğlendiler.

Yaşlılar bu etkinliği hazırlayan ve kendisine hediye alan gönül insanlarına teşekkür ederken sürekli dua ederken hatta bazı yaşlılar ilk defa böyle bir etkinlikle karşılaştıklarını ifade etmeleri, öğrencilerinde konuşmalarındaki duygusallıklar herkesi etkiledi. Etkinliğe katılan bazı yaşlıların ve öğrencilerin büyük bir çoğunluğunun ağlaması, yaşlılara sarılıp hasret gözyaşı dökmeleri çok ama çok anlamlıydı.Salondaki hava bir anda değişince öğrenciler yaşlıları yalnız bırakmayıp program bitmiş olmasına rağmen onlarla birlikte olup sohbet edip hatırlarını dinleyerek duygularına ortak oldular. Geceye katılan yaşlılar ve geceyi düzenleyen üniversite öğrencileri hayırsever iş insanı Murat Sural’a teşekkür ve dua ettiler.

Sariye TOPALOĞLU

Gündem ArtvinGündem Artvin