YEREL
Giriş Tarihi : 31-03-2021 11:47   Güncelleme : 31-03-2021 11:47

“Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir”

Vali Yılmaz Doruk, yaya önceliği konusunda toplumda farkındalığı en üst düzeye çıkarmak ve yaya önceliğine verilen önemi vurgulamak amacıyla İçişleri Bakanlığımız tarafından tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak başlatılan “Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir” etkinliğine katıldı.

“Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir”

“30 Mart’ta Kırmızı Çizgimizi Çekiyoruz” uygulaması kapsamında ilimizde düzenlenen programa katılan Vali Yılmaz Doruk, Artvin şehir merkezi girişinde bulunan Polis kontrol noktası önündeki bulunan yaya geçidi şeritlerini kırmızıya boyadı.

Burada yaptığı açıklamada etkinliğin önemine vurgu yapan Doruk, şunları söyledi: “Bilindiği üzere son yıllarda İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun önderliğinde yayalarımızın trafik güvenliğinin sağlanarak can kayıplarının azaltılması amacıyla yaya öncelikli birçok sosyal farkındalık etkinlikleri düzenleniyoruz. Bugün burada “Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir” sloganıyla düzenlediğimiz etkinliğimizle de yaya ve okul geçitleri öncesinde sürücülerimizi yer/zemin işaretlemeleriyle bir kez daha uyararak dikkatlerini daha üst düzeye çıkarmayı, bu alanlarda yavaşlamalarını ve yayalara ilk geçiş hakkını verme alışkanlığı kazanmalarını amaçlıyoruz. Bu bağlamda konuya olan farkındalığı artırmak üzere ilimizde gerekli çalışmalar yapıldı. Okullarda öğrencilerimize uzman personel tarafından “yaya geçidi kullanımı ve yaya öncelikli trafik” konulu eğitimler verildi. İlimizde yaya geçidi bulunan noktalarda gerekli önlemler alındı. Bizler yapılan tüm bu çalışmalarla sürücülerimizden yayalarımızın trafikteki haklarına hassasiyet göstermelerini istiyoruz. “Yaya Önceliği Kırmızı Çizgimizdir” diyerek tüm unsurlarımızla yapılan bu çalışmaların yakın takipçisi olacağız” dedi.

AVBM