YEREL
Giriş Tarihi : 25-11-2021 12:52   Güncelleme : 25-11-2021 12:52

Yeniden Refah Partisi Basınla Buluştu

Yeniden Refah Partisi Basınla Buluştu

Yeniden Refah Partisi Artvin İl Başkanlığı basın çalışanları ile kahvaltıda bir araya geldi.

Yeniden Refah Partisi İl ve İlçe Yönetimleri Grand Artvin Otel’de kahvaltı etkinliğinde basın çalışanları ile bir araya gelerek basın açıklaması yaptı.

Kahvaltının ardından basın açıklaması yapan Talip Sücü, amaçlarının ülkeyi, Artvin’i ve aziz milleti refaha kavuşturmak için yürüdükleri yolda basıncılardan sesi görüntüsü olmalarını istedi.

Büyük Türkiye ve yeni ve adil dünya düzeni kurma yolunda ki hedeflerine ulaşmada büyük sorumluluk düştüğünü belirten Başkan Talip Sucu, “Sizler hayra motor şerre fren olanların sesi ve görüntüsü olursanız bizler yeniden büyük Türkiye ve yeni ve adil dünya düzeni kurma yolunda hedeflerimize daha kolay ulaşırız bu meşakkatli yolda hepimize  büyük sorumluluklar düşüyor birlikte başaracağımıza inanıyorum ses ve görüntü ne kadar güzel duyulur ve görülürse başarı o kadar büyük ve güzel olur bizler bu hedefler doğrultusunda adil bir dünya düzeni kurmak için Bundan 3 yıl önce,  “23 Kasım 2018 Cuma” günü 99 Kurucu Üyemizin imzalarıyla Yeniden Refah Partimizi kurduk” dedi.

“‘Millî Görüş Sözü’ Vererek Yola Revan Olduk”

Nasıl engellerle karşılaşacaklarını iyi bildiklerini söyleyen Talip Sucu, “Partimizi kurarken, yola çıkarken karşılaşacağımız zorlukları biliyorduk. Birinci 40 yılı bizzat yaşadığımız için, ikinci 40 yılda da nasıl engellerle karşılaşacağımızı, hangi sıkıntılarla karşı karşıya kalacağımızı, bu yolun uzun ve meşakkatli bir yol olduğunu, bu yolda yürümenin zor ve zahmetli olduğunu biliyorduk.

Bütün zorluklara karşın sabrın, mücadelenin, kararlılığın, azmin, cihat şuuruyla çalışmanın, Milletimizi, tüm İslam Alemi’ni ve tüm mazlumları maddi ve manevi sıkıntılarından kurtarma heyecanının, imanın ve inancın karşısında hiçbir beşerî gücün duramayacağını da biliyorduk ve bu şuurla yola çıktık.Millî Görüş Lideri Erbakan Hocamızın ‘Eyymg’çüler… Tarihe bakın. İnancınıza sarılın,​ milli görüşe sarılın. Zulüm ebedi olamaz,​ kötülük mutlaka hüsrana uğrayacaktır, batıl mutlaka mağlup olacaktır, Allah nurunu tamamlayacaktır’sözlerine kulak vererek yola çıktık.

Yine Erbakan Hocamızın; ‘Biz tarih boyunca büyük zaferlerimizi, biz bütün büyük zaferlerimizi iman, iman, imanla kazandık’sözlerine kulak vererek yola çıktık. ‘Eğer biz inanır ve çalışırsak Allah bize yardım eder, Allah bize yardım ederse kimse bize galip gelemez’ inancıyla yola çıktık.Milletimiz için ‘Paylaşımda Adalet’ ve ‘Yönetimde Adalet’i tesis edeceğimize dair ‘Millî Görüş Sözü’ vererek yola revan olduk.

Bu kutlu davanın yarı yolda kalmayacağını, Millî Görüş çınarının yeni sürgünler vereceğini bir kez daha gösterdik. ‘Birinci 40 Yılda’milletimize efsane hizmetler yapan Millî Görüş Hareketi’nin, ‘İkinci40 Yıldada bu hizmetleri sürdüreceğinin bir kez daha müjdesini verdik.Bir kurtuluş ümidi bekleyen İslam Alemi’ne ve tüm mazlumlara;‘Üzülmeyin, ye’se düşmeyin, yola çıktık geliyoruz’ diye konuştu.

“‘Milletimiz için Biz Varız’, “Tüm Ezilenler için Biz Varız” dedik”

Sucu, “Daha ilk günden itibaren en gür sedayla haykırdığımız gibi; biz bu yola çıkarken dış güçlere, holding patronlarına, medya patronlarına güvenerek yola çıkmadık, biz önce Allah’a sonra da bu aziz millete güvenerek yola çıktık.

Yeniden Refah Parti’mizin daha ilk adımlarında takip edeceğimiz siyaset anlayışını da tanımladık, dedik ki;Yeniden Refah Partimiz Millî Görüş zihniyetini temsil edecek, Milli Görüş’ün orijinal açılarından bir derece dahi sapma göstermeyecek‘Hakkı üstün tutan’, ‘maneviyatçı’, ‘nefis terbiyesini esas alan’ siyaset yapacağız. Siyaseti ibadet olarak gören anlayışla hareket edeceğiz. ‘Dünyacı’ değil, ‘Ahiret öncelikli’ siyaset yapacağız. Reel politik değil, dava siyaseti yapacağız. Partimiz Siyasete zerafet ve nezaket getirecek. Kim yapmış olursa olsun doğruya doğru, yanlışa yanlış diyebilme erdemini gösteren siyaset yapacağız. Sadece eleştiren değil, çözüm üreten siyaset, gizli ajandası olmayan, samimi siyaset‘Önce Dış Güçler’, ‘Önce İmtiyazlılar’ anlayışı ile değil, ‘Önce Millet’ anlayışı ile yapılan siyaset, Söylemlerle eylemlerin uyumlu olduğu siyaset, Gençlere daha çok yer verilen siyaset.

Geldiğimiz noktada Yeniden Refah Partimiz’in Türkiye genelinde yüz binlerce teşkilat mensubuyla var olan, çalışan, ülkemizin ve milletimizin geleceği için projeler, çözümler üreten büyük bir teşkilat haline geldiğini görmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.

Bugün itibariyle 81 ilimizde, 900’den fazla ilçemizde teşkilatlarımızı kurduk.Pek çok ilimizde köy ve mahalle teşkilatlarımızı tamamladık. Hakkari’mizden Çanakkale’mize, Sinop’umuzdan Antalya’mıza ülkemizin her köşesini ahlak ve maneviyatın “Hilali”, bereketin ve kalkınmanın ‘Başağı’ ile kuşanmış tabelalarımız ve bayraklarımız sarmış durumdadır.

İl ve ilçe kongrelerimizin tamamlanması sonrasında, “1.Olağan Büyük Kongremizi” çoğunluğu gençlerden oluşan 40.000’den fazla kişinin katılımı ile, siyasi tarihimizin en büyük kongresi olarak gerçekleştirdik.Şu anda 200 bine yakın resmi üyemiz ve 50 bine yakın sandık baş müşahitimiz ile Yeniden Refah Partimiz, Türkiye siyasetinin her geçen gün hızla büyüyen gücü ve parlayan yıldızı haline gelmiş durumdadır” şeklinde konuştu.

‘Hayra Motor, Şerre Fren’ Olma Fonksiyonunu En Etkili Şekilde İcra Etti

Sucu, “Medya ambargosu, anket manipülasyonları, yok sayma, ‘kim olursa olsun yeter ki Yeniden Refah olmasın’ yaklaşımına rağmen, maddi kaynaklarımız sadece üyelerimizin ve gönüllülerimizin fedakarlıklarına dayalı olmasına rağmen, bu mesafeyi almış olmamız büyük bir başarıdır.Bu kadar kısa süre içerisinde, bu kadar muazzam bir teşkilat yapısının oluşturulması, bu düzeyde üye sayısına ulaşılması, Yeniden Refah Partisi bayrağının ülkemizin tamamında dalgalanıyor olması, sözümüzün, sesimizin bütün Milletimiz’e ulaşması,Yeniden Refah Partisi kadrolarının inancının, azminin ve Milli Görüş davasının bereketinin en büyük ispatıdır. Bu azim ve inançla ‘Yaşanabilir Bir Türkiye’, ‘Yeniden Büyük Türkiye’, ‘Hak ve Adaletin hakim olacağı Yeni Bir Dünya’ hedeflerine ulaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz.  Yeniden Refah Partisi olarak sadece eleştiren değil, Milli Görüş zihniyetiyle çözümü açıkça ortaya koyan bir siyaset anlayışıyla hareket ettik.

Bugüne kadar partimiz tarafından ortaya konulan; ‘Milli Kaynak Paketleri’ kitabımız, ‘81 İlimize Yüzlerce Refah Projesi” kitabımız, ‘Biz Türkiye’yi Biliyoruz’ ve ‘Rantsal Değil, Kentsel Dönüşüm’ kitaplarımız başta olmak üzere, hazırladığımız tüm projeleri titiz çalışmalarla hazırladık ve tüm milletimizle paylaştık.

Bunlara ilaveten, partimizin ‘gölge kabinesi’ olarak adlandırabileceğimiz ‘Milli Siyaset Kurullarımız’iktidarımızın ilk 100 gününde tüm bakanlıklarda hangi icraatları gerçekleştireceğimizi ortaya koyacak kitaplarımızı hazırlamaktalar.Ekonomik krizden, İstanbul Sözleşmesi’nin yol açtığı sosyal sorunlara, işsizlikten, eğitimde yaşanan sıkıntılara, Kıbrıs’tan, Akdeniz’de karşı karşıya olduğumuz tehlikelere kadar birçok konuda, doğruya gönül rahatlığıyla doğru, yanlışa da kararlılıkla yanlış diyerek düşüncelerimizi aziz milletimizle paylaştık. 

Yeniden Refah Partimiz bütün bu konularda ‘Hayra Motor, Şerre Fren’ olma fonksiyonunu en etkili şekilde icra etti.  Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden imzasını çekmesi, Ayasofya’nın yeniden cami olarak ibadete açılması, çok sayıda valiliğimizin ve üniversitelerin zorunlu PCR Testi dayatmasından vazgeçmesi, EYT Mağdurları konusunun yeniden hükümetin gündemine girmesi, geçtiğimiz aylarda çiftçimizin elinde kalan ve çürüme tehlikesiyle karşı karşıya olan tarım ürünlerinin devlet tarafından satın alınmasıMillî görüş, 1969’dan 2011’e kadar geçen 42 senede, merhum Erbakan Hoca’mızın şahsında ve uygulamalarında vücut bulan şu çok önemli kavramlarla özdeşleşti; Bereket, feraset, cesaret, dirayet, nezaket, adalet, merhamet.

Yeniden Refah Parti’mizin 3’üncükuruluş yıldönümünde, bugüne kadar büyük fedakarlıklarla çalışan tüm teşkilat mensuplarımıza, tüm üyelerimize, partimize gösterdikleri büyük teveccüh dolayısıyla aziz milletimize sonsuz teşekkürler ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Ayla ALKAN