YEREL
Giriş Tarihi : 06-08-2021 12:40   Güncelleme : 06-08-2021 12:43

Yerel Esnaf'ın Sorunlarına Bir Kare

Varolan, " Karayollarının sahibi yok "

Yerel Esnaf'ın Sorunlarına Bir Kare

Yirmi yıldır Gazi Ortaokulu mevkiinde berber esnafı olan Dursun Varolan, Ortaokul alanında yapılacak olan çalışmalara yönelik ve yol sorunlarına dair dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Esnafların ve vatandaşın yapılacak çalışmaya karşı tarafsız durumda. Varolan, yapmış olduğu açıklamalarda ise 1,5 öğretim yılından sonra tekrar Gazi Ortaokulu'nun eğitim ve öğretime açılacağına belirten açıklamalara yer verdi.

Güncel durum

Varolan, Gazi Ortaokulu'nda yapılacak olan yıkıma yönelik şu açıklamaları yaptı " Okulu burada ilk boşalttıkları zaman bize dedikleri, 1,5 öğretim yılı döneminde bitirilerek tekrar öğretime açılacağıydı fakat 1,5 öğretim dönemi geçti henüz daha hiçbir şeye başlanmadığını söyleyebiliriz. Tüm yetkililerin biran önce girsinler ve yapsınlar. Bu caddenin esnafı ile Artvin insanı mağdur olmasın mesela alt katına otopark yapılacak diyorlardı eğer otopark yapılırsa Artvin için çok iyi olur çünkü otopark ve araç yoğunluğundan kaynaklı kısıtlı alanların sorunu çok fazla Artvin'de umarım bu konulara yönelik gereken hassasiyet gösterilir " diye konuştu.

En büyük sorunumuz trafik

Varolan, Artvin'de yoğun trafik ve yolların yapılanmasına yönelik şu açıklamaları yaptı " Artvin'in karayolları konusunda kesinlikle sahibi yok çünkü Erzurum'dan uzun dere ilçesine kadar gelene kadar bölünmüş yol yapılmış. Artvin İl sınırına girdiğin zaman bir köy yollundan bırak birinci sınıfı veya ikinci sınıfı üçüncü sınıf bile yol yok Artvin'de Hopa'dan sahilden yine aynı Hopa, Kemalpaşa bölümüne gelene kadar yollar bölünmüş oluyor. Dağdan, tepeden, virajdan, rampadan başka yol yok. Bir vilayetin yolu böyle olmamalı tabii Artvin küçük bir vilayet olabilir fakat en azından bir vilayettir. Artvin Türkiye'nin 81 İlinden bir tanesi Artvin vilayetinin yolu böyle olmamalı, Artvin vilayetinin sahibi yok. Artvin'de yüksek makamda bulunan yetkililer bu konuya dair bir çalışmada bulunsunlar ve Artvin'in karayolları sorununu çözsünler. Tatile gelmek isteyenler Artvin'e göç edenler ve de Artvinliler bile Artvin'e sırf bu yollar yüzünden gelmek istemiyorlar. Bir tek yapılan bir tünel vardı güzel bir tünel çalışmasıydı yapanlardan ve yaptıranlardan emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Bunların dışında Artvin'in karayolu sorunu var Rize'de, Erzurum'da, Ardahan'da bu 3 tane vilayetin hiç birinde yol sorunu yok. Bu yollar rezalet utanıyoruz yani gelenler şikayetçi her gelen biz esnaf olduğumuzdan dolayı biliyoruz insanlar geldiği zaman burada bize söylüyorlar Artvinli olarak biz utanıyoruz ve verecek cevap bulamıyorum şahsen o insanlarda haklı sonuçta inşallah gerekli çalışmalar yapılır diye umut ediyoruz " dedi.

Seyit can KÜLÜK