YEREL
Giriş Tarihi : 22-12-2022 12:21

“Yerel İş Birlikleri Önemli”

“Yerel İş Birlikleri Önemli”

5 Nolu Borçka Motorlu Taşıtlar Kooperatifi’nin açılışı 17 Aralık da gerçekleşti. Açılışa katılan Artvin Valisi Yılmaz Doruk konuşmasını yaparak, kurdele kesimini gerçekleştirdi.

Borçka da 5 Nolu Motorlu Taşıtlar Kooperatifin açılışı halkın katılımı ile gerçekleşti. Açılış törenine katılan Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Kaymakam Yunus Tekçe, Belediye Başkanı Ercan Orhan, Ticaret ve Esnaf Odası Başkanları ve Siyasi İlçe Teşkilat Başkanları’nın kurdele kesimi ile gerçekleşti.

Konuşmasını yapan Artvin Valisi Yılmaz Doruk” Her sektörde olduğu gibi nakliyecilik, lojistik alanında da önemli gelişmeler var. Özellikle yurt dışı kaynaklı ticarete ve ihracatın artmasına bağlı olarak lojistik sektörü de hızla artıyor. Tabi biz sınır vilayeti olarak Artvin de bundan en fazla pay alan illerimizden bir tanesi. İlimizde tabi lojistik denilince akla her ne kadar sahil ilçelerimiz geliyorsa da özellikle ihracat sektörün de yerel kaynaklarımızın ve büyük sektörlerimizin madencilik, inşaat, ormancılık gibi sektörlerin ilimiz de güçlü olması önemini arttırmaktadır. Buna bağlı olarak tabi her geçen gün bu tür girişimcilerimiz ile artmaktadır. Bugün burada bir kooperatifimizi yeniden ayağa kaldırıyoruz. Borçka için hayırlı olmasını diliyorum. Gelecekte daha da gelişerek ülkemizin gelişmesine yerel olarak başlayıp uluslararası alanda söz sahibi oluşuma gitmesini temenni ediyoruz. Gerçekten bu sene örnek vermek gerekirse Hopa tarafında bizim ihracatımız bugün itibari ile yüzde kırk beşler civarında olması ile geçen yıla göre arttığını gösteriyor. Tabi bu, bu sektöründe artması anlamına da geliyor. Bu durum bu sektörün ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. İsabetli yatırım, çalışma hep söylüyorum var olanın paylaşımı değil, var olanı büyütmenin gayreti içinde olmamız lazım. Bunun için de yerel iş birlikleri önemli oluyor yani sadece Borçka ile değil Artvin Merkez, Hopa yeri geldiğinde kendi arasında oluşumlara giderek ulusal düzeyde, ülke genelin de ihracat alanın da söz sahibi olacak kalite, büyüklüğe ulaşmamız lazım. Birbirimizi destekleyerek daha büyük hedeflere kendimiz gideriz ve ülkemizi de götürürüz” diye konuştu.

Gündem ArtvinGündem Artvin