YEREL
Giriş Tarihi : 03-06-2022 11:15   Güncelleme : 03-06-2022 11:15

Yıl Sonu Sergisi Açıldı

Yıl Sonu Sergisi Açıldı

Hayat Boyu Öğrenme Haftası kapsamında Arhavi Halk Eğitim Merkezi tarafından yıl sonu sergisi açıldı.

Arhavi Halk Eğitim bünyesinde usta öğreticiler ve kursiyerler tarafından bir yıl boyunca üretilen el emeği, göz nuru ürünler yıl sonu sergisinde ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Programın açılışı saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. Açılış konuşmalarının ardından etkinlik müzik dinletisi ile devam etti. Ardından düzenlenen sertifika töreninde, usta öğreticilere başarı belgesi ve eğitimlerini tamamlayan kursiyerlere kurs bitirme belgeleri protokol mensupları tarafından takdim edildi.

Halk oyunları gösterilerinin ardından protokol mensupları tarafından sergi açılış kurdelesi kesildi. Kursiyerler ve usta öğreticiler tarafından hazırlanan el emeği ürünler beğeniyle gezilirken, yapılan çalışmalardan dolayı kursiyerler tebrik edildi.

Yıl sonu sergisi açılış programında Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Arhavi Kaymakamı Mehmet Şerif Olçaş, Artvin Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, Garnizon Komutanı Murat Balcı, Arhavi Belediye Başkanı Vasfi Kurdoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Engin Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Erkan Gürsoy, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç Akgümüş, Parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri, usta öğreticiler, kursiyerler ve vatandaşlar yer aldı.

Sariye TOPALOĞLU