YEREL
Giriş Tarihi : 29-10-2021 12:58   Güncelleme : 29-10-2021 12:58

Yılmaz ‘Cumhuriyet Cesur İnsanların Zaferidir’

Yılmaz ‘Cumhuriyet Cesur İnsanların Zaferidir’

DEVA Partisi Artvin Merkez İlçe Başkanı Yasin Yılmaz, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayınladı.

DEVA Partisi Artvin Merkez İlçe Başkanı Yasin Yılmaz, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda, "En güç durumda dahi cesurca hareket edip bu cennet vatanı ve cumhuriyeti bize bırakan Başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına sonsuz minnettarız. Bugün biz de cesurca hareket edeceğiz, Ülkemize ve Cumhuriyetimize sahip çıkacağız. Bu büyük mirası bizden sonraki nesillere aktaracağız" dedi.

“Cumhuriyet bizim yekpare bir bütün olarak kaynaşmamızı sağlayan ve toplumsal bütünlüğümüzü, dayanışmamızı perçinleyen bir hazinedir. Bizi çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak ve gerçekten mutlu, müreffeh ve irfanı hür, vicdanı hür bir gelecek için Cumhuriyet’imizi koruyacak ve değerlerini yaşatmayı sürdüreceğiz.

Cumhuriyet, eşitlik, özgürlük, adalet, kalkınma, ekonomik atılım ve çağdaş demokrasi temelleri üzerine kurulmuş bir eserdir. Bu önemli değerimizin inşası milletimizin ortak iradesi ile meydana gelmiştir. Bu irade son dönemlerde yok sayılmaya çalışılsa bile biz Türk milleti olarak zor zamanlarda birlik olup birbirimizin dertlerine çare olup, güzel günlere çıkacağız. Cumhuriyet cesur insanların zaferidir. Her zaman olduğu gibi bugün de cumhuriyetimizin cesur insanlara ve halkın kendi iradesine sahip çıkmasına ihtiyaç vardır.

Demokratik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti; dil, din, ırk, inanç ve cinsiyet farkı gözetmeksizin bütün vatandaşlarımızın ortak adı olmaya bugün olduğu gibi yarın da devam edecektir. Cumhuriyetin 98’inci yıl dönümünde başta Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve özlemle anıyorum” diye konuştu.

Hatice Diler