YEREL
Giriş Tarihi : 11-06-2022 11:29   Güncelleme : 11-06-2022 11:29

Yılsonu Sergisi Açılıyor

Yılsonu Sergisi Açılıyor

Bir yıllık yoğun emeklerin sergileneceği, kursiyerlerin sanatsal ve estetik çalışmalarının görücüye çıkacağıArtvinHalk Eğitim Merkezi yıl sonu sergisi 13 Haziran Pazartesi günü açılıyor.

Artvin Halk Eğitim Merkezinin 2021-2022 Öğretim Yılı içerisinde açtığı kurslarda üretilen ve yer alan eserlerin bulunduğu Geleneksel Yıl Sonu Artvin TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Salonunda yapılacak.

Gerçekleşecek sergide kursiyerin Makine Nakışı, Ev Aksesuarları, Giyim, İğne Oyası, Çini, Takı, Ahşap Boyama gibi alanlarda oluşturulan çok sayıda sergi eseri sergilenecek.

Yapılacak yılsonu sergisine tüm Artvin Halkını davet eden Artvin Halk Eğitim Müdürü Meryem Cömert “Covid-19 salgını nedeniyle 2 yıl aradan sonra tekrar toplu bir etkinliğe, yıl sonu sergisine ev sahipliği yapacağız.  Bu süre zarfında 1-7 Haziran tarihleri Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” olarak belirlenmiştir. Bizlerde bugün Hayat Boyu Öğrenme Haftası kutlamalarına yıl sonu sergimiz ile başlayacağız. Birçok alanda kursiyerlerimiz yıl boyunca ortaya çıkardıkları ürünleri hep birlikte sergileyeceğiz. Artvin TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Salonunda yapılacak olan yıl sonu sergimize tüm Artvin Halkını bekliyoruz” diye konuştu.

HATİCE DİLER