YEREL
Giriş Tarihi : 10-11-2021 10:40   Güncelleme : 10-11-2021 10:40

YOLLARIN KAPLAMASI BELEDİYENİN SORUMLULUĞUNDA

YOLLARIN KAPLAMASI BELEDİYENİN SORUMLULUĞUNDA

Gümüşçıbık, “Akmercan Firması Olarak Biz Hak ediş bedelini Belediyeye Ödüyoruz”

Doğalgaz çalışmaları sonrasında ki süreçte yolların yüzey kaplamalarının yapım sürecinin sorumluluğunun Artvin Belediyesinde olduğunu belirten Akmercan Bölge Müdürü Akif Gümüşçıbık, doğalgaz çalışmaları ve yolların durumu hakkında açıklamada bulundu.

Tahmini olarak da Yenimahalle ve Varan sitesine kadar olan altyapı çalışmamızı da bu ayın sonuna kadar tamamen bitirip 2021 yatırım programını sonlandırmayı düşündüklerini ifade eden Akif Gümüşçıbık, “Şu an için Artvin'de yaklaşık 4 bin 500 civarında doğalgaz abonemiz var aktif gaz kullanan vatandaşımızın sayısı 3 binlere yaklaştı” dedi.

Doğal gaz çalışması biten Ortamahalle, Dere Mahalle ve Çarşı mahallesindeki yolların düzenlenmemesi ile ilgili duruma açıklık getiren Akif Gümüşçıbık, çalışması biten yolların yüzey kaplama ve düzenleme işinin Artvin Belediyesi tarafından gerçekleştirileceğini ifade etti. Akmercan firması olarak bu yolların bozulmasından kaynaklı Tahribat alanının bedellerini belediyeye hak ediş olarak ödediklerini söyledi.

Gümüşçıbık, “Burada Artvin belediyesinin programı nedir bunu biz bilemiyoruz. Şuanda doğalgaz alt yapı çalışması tamamlanan çarşı mahallesi, orta mahalle, dere mahallesi var geçen seneden kalan çay ağzı mahallesi var. Bunların yüzey kaplaması Artvin belediyesi tarafından yapılacağını ikili görüşmelerimizden biliyoruz. Ama süreç ve planlama alakalı bilgi bizde yok. Doğalgaz altyapı imalatından kaynaklı oluşan yüzen kaplamaların bedellerini biz belediyeye yatırıyoruz sadece. Tahribat alanının bedellerini biz karşılıyoruz ve belediyeye hak ediliş olarak veriyoruz. İşin ifası Artvin belediyesinde sürecin planlaması da belediyede” diye konuştu.

HATİCE DİLER