YEREL
Giriş Tarihi : 13-05-2022 11:51   Güncelleme : 13-05-2022 11:51

YÜRÜRLÜKTEN KALDIRILDI

YÜRÜRLÜKTEN KALDIRILDI

“Değerlendirme Ölçütleri” Başlıklı 54. Madde Yürürlükten Kaldırıldı.

Müdürlerin, öğretmenleri değerlendirmesi uygulamasından vazgeçilmesi talebi kabul edildi

Eğitim-Bir-Sen’in, Müdürlerin, öğretmenleri değerlendirmesi uygulamasından vazgeçilmesi talebi kabul edildi. Konuyla ilgili Eğitim-Bir Sen tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Eğitim-Bir-Sen olarak, Haziran 2016’da, öğretmenlerin ve eğitimin niteliğinin artırılmasına hiçbir somut katkı sağlamayacak olan, hukuki denetimden uzak nitelikteki ‘öğretmenlerin müdürleri tarafından değerlendirmeye tabi tutulması’ uygulamasından vazgeçilmesini talep etmiştik.

Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nin 54. maddesinin birinci fıkrası çerçevesinde okul müdürü tarafından değerlendirmeye tabi tutulan ve en yüksek başarı puanının altında herhangi bir puan alan öğretmenler için itiraz dilekçesi kampanyası başlatmıştık.

Bakanlık, talebimiz ve teklifimiz doğrultusunda, 12.5.2022 tarihli ve 31833 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile öğretmenlerin müdürler tarafından değerlendirmeye tabi tutulmasını hüküm altına alan yönetmeliğin “Değerlendirme ölçütleri” başlıklı 54. maddesini yürürlükten kaldırmıştır.”