YEREL
Giriş Tarihi : 09-08-2021 11:37   Güncelleme : 09-08-2021 11:37

YUSUFELİ BELEDİYESİ 1.RESİM ÇALIŞTAYI SONA ERDİ

Yusufeli Belediyesi 1. Resim Çalıştayı ‘Yusufeli Art Workshop’ Yusufeli Belediyesi Kültürevi’nde düzenlenen programla sona erdi. Eserlerin bir bölümünün sergilendiği çalıştayda belge/plaket takdimi yapıldı.

YUSUFELİ BELEDİYESİ 1.RESİM ÇALIŞTAYI SONA ERDİ

İlçenin kültür varlıklarını, doğal güzelliklerini ve sosyal yaşamını sanatla kayıt altına alındığı çalıştayda ressamlar birçok eseri sanatseverlerle buluşturdu. Yusufeli doğumlu ressam Musa Güney’in proje danışmanlığında organize edilen ‘1. Sanat Çalıştayı’ kampında, Yusufeli’nden Can Atay, Bursa’dan Sertap Yeğin, Engin Korkmaz ve İsmail Tetikçi, Ordu’dan Orhan Zafer, Trabzon’dan Mehmet Hacıfettahoğlu ve Mümin Candaş, İzmir’den Nurullah Aydın, İstanbul’dan ise Mustafa Albayrak ve Tolga Boztoprak gibi usta sanatçılar yer aldı. Programda konuşan Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp AYTEKİN, “İlçemizde ilkini düzenlediğimiz sanat çalıştayımızda birbirinden kıymetli birçok sanat arkadaşımız eserlerini yer aldı. Bugüne kadar kültürel ve sanatsal bir çok çalışmaya imza attık. Yayınlar albümler belgeseller yaptık. Bugün de Yusufeli ilçemizi ait bir takım değerleri sanatçılarımızın anlatımlarıyla fırçalarıyla geleceğe taşıma derdindeyiz. Derdimiz çağımızın imkanlarıyla kültürel değerlerimizi gelecek nesillere aktarmak.

Çalıştayımızın ilçemize hayırlı olmasını diliyor, ressamlarımıza çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.” dedi. Programa; Yusufeli Kaymakamı Ömer Faruk Özdemir, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Serdar Kılınç, Ak Parti İlçe Başkanı İbrahim Alkan, Milliyetçi  Hareket Partisi İlçe Başkanı Hüseyin Çakaloğlu, Belediye Meclis Üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Yusufeli Belediyesi 1. Resim Çalıştayı eserleri Yusufeli Belediyesi Kültürevi’nde 8 Ağustos tarihine sergilenecektir.

Yusufeli belediyesi