YEREL
Giriş Tarihi : 18-12-2021 11:01   Güncelleme : 18-12-2021 11:01

YUSUFELİ HALKININ TAKDİRİDİR

YUSUFELİ HALKININ TAKDİRİDİR

Tayini Çıkan Orman İşletme Müdürü Serdar Ersöz Yusufeli’ne veda ediyor

Yusufeli orman işletme müdürlüğüne 2017 yalında atanan İşletme müdürü Serdar Ersöz’ün tayini çıktı. Yusufeli’ni ve halkını sevdiğini belirten Ersöz “Ben Yusufeli ve Yusufelileri çok sevdim inşallah onlarda da iyi bir izlenim bırakmışımdır” dedi.

Yusufeli Orman İşletme Müdürlüğünü yürüten, 5 yıla askın süredir Yusufeli ormanları için birçok çalışma yapan işletme müdürü Serdar Ersöz 5 yıllık süre zarfında ki ve hala daha devam eden çalışmalar hakkında Yusufeli halkını bilgilendirdi.

İstanbul Bölge Müdürlüğüne Tayini çıkan İşletme müdürü Serdar Ersöz hayatını ve çalışmalarını şu sözlerle dile getirdi. “10 Ocak 2017 tarihinde Yusufeli Orman İşletme Müdürlüğü’ne işletme müdürü olarak atandım. An itibariyle de İstanbul Bölge Müdürlüğü’ne tayinim çıktı. Yılbaşından sonra da buradan ayrılıp İstanbul'daki yeni görevime başlayacağım.

Burada çalıştığım 5 yıllık süre içerisinde Yusufeli ormanlarının korunması, geliştirilmesi ve yenilenmesi için kanun ve mevzuatlar çerçevesinde bana tebliğ edilen görevleri layıkıyla yapmaya çalıştım. Bunu yapıp yapamadığım öncelikle bölge müdürlüğümüzün daha sonra da Yusufeli halkının takdiridir.”

“Sosyal ormancılık faaliyetlerinde de bulundu”

Yusufeli barajının yapılmasının ardından barajın gölet alanında kalacak ağaçların taşındığını belirten Ersöz yeni yerleşim yerinde ki peyzaj çalışmalarının da devam ettiğini belirtti.  

İşletme müdürü Serdar Ersöz “Burada asli ormancılığın yanında sosyal ormancılık faaliyetlerinde de bulunduk. En kapsamlı ve en önemli olan Yusufeli yeni yerleşkesinin ağaçlandırılma çalışmamızı bahsedebilirim. Bu çalışmada yaklaşık 6 bin civarındaki ağaçların baraj gölünün altında kalacağı için yerlerinden sökülerek transplantasyon dediğimiz yöntemle yeni yerleşkedeki yerlerine taşındı. Bunun haricinde de yaklaşık 25-30 bine yakın ağaç da diktik. DSİ tarafından bize tahsis edilen sahalarda çalıştık. Benden sonra da bize tahsis edilen yerlerin yeşillendirilmesi, ağaçlandırılması konusunda arkadaşlarım bu görevi azami gayret göstererek yapacağından eminim” diye konuştu.

Yeni Proje Eko Turizm Yolu

Yusufeli yeni yerleşim yeri ve Yusufeli halkının sosyal ihtiyaçlarının karşılanması için yapılan projeler hakkında bahsederek Yusufeli’nin manevi değerlerinden olan Derakapı güreşlerinin bu seneki versiyonunun yapılmakta olan amfi tiyatro bölümünde yapılacağını ifade etti.

Ersöz “Yeni başladığımız 2 tane projemiz var. Bir tanesi Yusufeli yeni yerleşkedeki Eko turizm yolu. Bu 3 kademeli bir yol. Yaya yolu motorkros yolu ve gezi yolları olarak 3 ayrı yolda yaklaşık 18 km üzerinde bir parkur inşasına başladık. Çalışmalar devam ediyor. Yeni yerleşim yerine yerleşecek olan saygıdeğer Yusufeli halkı için sosyal ihtiyaçlarını karşılamak içinde Yusufeli mesire yerinin kuruluş çalışmalarına başlandı. 1’inci kısım ihaleleri yapıldı. İnşaatları devam ediyor. Bir aksilik olmazsa mayıs ayında yapılması gelenek olan Derekapı güreşlerinin bu seneki versiyonunu yeni mesire yerindeki amfi tiyatro olarak planlanan alanda yapmayı amaçlıyoruz.

Burada çalıştığım 5 yıllık süre zarfı içerisinde birçok dostluk arkadaşlık edindim hepsinden bana gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı, kurumuma gösterdikleri alakadan dolayı hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bilerek veya bilmeyerek kalbini kırdığım insanlar, vatandaşlar varsa hepsinden haklarını helal etmesini istiyorum. Ben Yusufeli ve Yusufelileri çok sevdim inşallah onlarda da iyi bir izlenim bırakmışımdır” seklinde konuştu.

Hatice Diler