YEREL
Giriş Tarihi : 13-09-2022 14:13

“Yusufeli Taşınmaya Hazır”

“Yusufeli Taşınmaya Hazır”

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı Denetim Genel Müdürü Banu Aslan Yusufeli yeni yerleşim yerinde incelemeler yaparak ilçenin yeni yerleşim yerine taşınmaya hazır olduğunu söyledi.

“Taşınmaya Engel Bir Durum Yok”

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı Denetim Genel Müdürü Banu Aslan, baraj suyu göl sahası içerisinde kalacak olan Yusufeli ilçe merkezinin taşınma süreci hakkında incelemeler yapmak üzere ilçeye geldi. Burada yaptığı değerlendirmede 1 ve 3’ncü etabın taşınmaya başlandığını 2’nci etabın da taşınmaya hazır olduğunu vurguladı.

Aslan burada yaptığı açıklamada, “Yusufeli’nde uzun zamandır sürdürülen zorlu süreçler vardı. Bu süreçlerin artık sonuna gelindi. Yusufeli’nde şuan için taşınmaya engel bir durum yok. 1 ve 3.bölgeler için zaten vatandaşlarımızda taşınmaya başladı. Ancak biz gerek çevre düzeni olarak gerek yeni taşınan vatandaşlarımızın bir takım ufak tefek ihtiyaçları, talepleri oluyor. Onları da çözerek ilerlemek için her hafta Yusufeli’nde oluyoruz. Bakanımız Sayın Murat Kurum’un talimatlarıyla bütün çalışmaları bir takvime bağladık ve gerek çevre şehircilik bakanlığı gerek valiliğimiz, vekilimiz, DSİ, TOKİ, il müdürlüklerimiz, bölge müdürlüklerimiz bütün kurumlar iş birliği, el birliği, güç birliği çalışmaya devam ediyoruz. Şu anda da taşınmalar başladı. Yusufeli gibi çok önemli bir proje hayata geçmiş oldu. Hem barajıyla hem de yeni yerleşim yeriyle” dedi.

“Taşınmaya engel durumlar değil ancak dikkat edilmesi gereken vatandaşın yaşamını zorlaştıracak engel olmasa bile zorlaştıracak durumlar oluyor.” diyen Aslan, “  Bazı imalatlar bir sene, iki sene önce yapılan imalatlarda ufak tefek tekrar gözden geçirilmesi gereken durumlar oluyor. Yeni taşınan yapılarda bu tarz durumlar oluyor. Bunların hepsini inceliyoruz, süre veriyoruz en hızlı şekilde bitmesi için ve el birliği ile tamamlamaya çalışıyoruz. Şunu da ifade etmek istiyorum. Bırakın yeniden bir ilçe taşınmasını ilimizde, ilçemizde bir binadan başka bir binaya taşınma sürecinde bile birtakım zorluklarla karşılaşırız. Yusufeli’nde de elbette ki bu tarz sorunlar var onlarda tek tek en hızlı şekilde çözmeye çalışıyoruz. Vatandaşların Sosyal anlamda bir takım giderilmesi gereken talepleri var. Gerek sayın vekilimiz gerekse sayın valimiz iletilen konularımız var onlarla ilgili de sürekli Ankara’da da çalışma halindeyiz. Tüm bakanlarımızda takip ediyor, bilgi alıyor” diye konuştu.

AdminAdmin