YEREL
Giriş Tarihi : 21-01-2022 10:48   Güncelleme : 21-01-2022 10:48

YUSUFELİLİ HASAN KOÇAK O SES TÜRKİYE FİNALİNDE

YUSUFELİLİ HASAN KOÇAK O SES TÜRKİYE FİNALİNDE

Yusufelili Hasan Koçak, O Ses Türkiye yarışmasında eleme turlarını geçip düelloda rakiplerini eleyerek adını finale yazdırdı.

Oğuzhan Koç’un takımında yer alan Koçak’ın yarışmadaki kaderini yarın yayınlanacak olan canlı yayındaki oylama belirleyecek.

Koçak, 2016’dan Beri Başvurduğu Yarışmada Birincilik Yolunda

2016 yılından beri başvuru yapan koçak bu yıl O Ses Türkiye seyircisiyle buluşma fırsatı buldu.  Poprak tarzı şarkılar seslendiren Koçak adım adım birincilik yolunda. Eleme turlarını birer birer geçen Hasan Koçak ilk olarak “Bu kız” adlı şarkıyı seslendirerek 4 jüriyi de döndürmeyi başarmıştı. Koçak, Yusufeli Öğdem köyünden olup, sesi ile Artvin’i temsil ediyor. İlk turda Oğuzhan Koç ile yola devam eden Hasan koçak üçlü düello da Esat Ergüven ve Furkan Yıldız ile “gamsız” şarkısını seslendirmişti. Hasan koçak üçlü düello da birinci çıkan isim olmuştu. Daha sonra yapılan çapraz düelloda Ebru'nun takımından Oğuzhan Doğan ile eşleşti. “Aldattın mı” adlı şarkıyı seslendiren Koçak Seyircilerin verdiği yüzde 53 oyla bir üst tura adını yazdırmayı başararak jüri üyelerine ve seyircilere teşekkürlerini iletti. Çeyrek finalde yine Ebru'nun takımından Ulvi Gılıjou ile birleşti “deli” adlı şarkıyı seslendirdi. Koçak Yine yüzde 53 oy alarak adını bir üst tura yazdırdı. Seslendirdiği şarkının ardından Oğuzhan Koç’a, “Hasan'ın sahneye bir imza atası vardı onu da sonunda attı” dedirtti. Turları birer birer geçerek bir üst tura adını yazdıran koçak bugün akşam yayınlanacak olan yarı final performansından sonra finalde yarışma fırsatı bulacak. 21 Ocak Cuma günü yayınlanacak olan O Ses Türkiye final programı saat 20.00 da canlı olarak TV8’de yayınlanacak. Final gecesi ekran başından izleyen seyircilerin SMS'si ile birincilik elde eden yarışmacı belirlenecek. O Ses Türkiye birinciliğine adını yazdıracak.

Oğlunun her daim arkasında olan hiçbir desteği esirgemeyen baba Nurettin Koçak, yaptığı açıklamada, ‘‘Oğlum çıktığı yarışmada beni gururlandırmayı başardı. Ben her zaman onun yanındayım. Oğlum başarıyla finale kadar geldi. Artvini’mizi Yusufeli’mizi temsil ediyor. Oğlum için halkımızdan SMS desteklerini bekliyoruz. Cuma akşamı yapılacak olan finalde Artvin halkından oğluma desteklerini esirgememelerini rica ediyorum. Şimdiden tüm halkımıza teşekkür ediyorum’’ dedi.

İl Genel Meclisi Başkanı Furkan Çakmak, sosyal medya hesabından Koçak için destek çağrısında bulunarak, “Yusufeli Öğdem köyümüzden değerli kardeşimiz Hasan Koçak Tv8'de yayınlanan "O Ses Türkiye" yarışması yarı finalinde bu akşam saat 20.00'de sahneye çıkacak. Final yolunda Hasan kardeşimize başarılar diliyorum. Lütfen SMS ile destek vermeyi unutmayalım” dedi.