YEREL
Giriş Tarihi : 23-04-2022 11:19   Güncelleme : 23-04-2022 11:19

Yusufeli’nde Korkutan Yangın

Yusufeli’nde Korkutan Yangın

Artvin’in Yusufeli ilçesinde çıkan yangında bir ev kullanılmaz hale geldi.

Yusufeli’ne bağlı Serindere Mahallesi’nde gece 1.30 sıralarında Mustafa Demirci’ye ait İki katlı bir evde bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı.

Kısa sürede olay yerine takviye edilen Yusufeli Belediyesi Gönüllü İtfaiyecileri ve Mahalle sakinlerinin desteğiyle yangın saat 02.40 sularında kontrol altına alındı. Saat 03.00’e kadar yangın soğutma işlemleri devam etti.

Serindere Mahallesi sakinlerine geçmiş olsun dileklerinde bulunan Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, “Gece saatlerinde Serindere Mahallemizde yangın çıktığı ihbarını aldık. Ekiplerimiz yangın ihbarını takiben hemen ilçeden hareket ederek olay yerine ulaştılar. Gönüllü İtfaiyeciler ve Mahalle sakinlerinin yardımıyla yangın kontrol altına alınarak söndürüldü. Yangında can kaybı ve yaralanmanın olmaması en büyük tesellimiz. Rabbim bizleri böyle felaketlerden muhafaza eylesin’’ dedi.

Ekiplerden alınan bilgiye göre 2 katlı betonarme ev, 1 adet ambar ve içerisinde bulunan malzeme ile eşyaların yanarak kullanılmaz hale geldiği tespit edildi.

Yangında can kaybı ve yaralanma yaşanmazken ev kullanılmaz hale geldi.

HATİCE DİLER