YEREL
Giriş Tarihi : 01-04-2021 10:19   Güncelleme : 01-04-2021 10:23

Yusufeli’ne Yardım Eli

Artvin’in Yusufeli ilçesi Dereiçi Köyü’nde 17 Mart 2021 tarihinde çıkan ve 30 bine 55 hanenin zarar gördüğü yangına ülkemizin dört bir tarafından yardım yağarken, Dereiçi Köyü’nün yeniden yapılanması için açılan yardım hesabına Artvin Küçük Sanayi Sitesi’ndeki esnaf ve Sanatkarlarından da maddi yardım yapıldı.

Yusufeli’ne Yardım Eli

Yusufeli Dereiçi Köyü’nde çıkan yangında maddi ve manevi zarar gören vatandaşlara Artvin ve Türkiye sahip çıktı. Yangının yaraları ülkemizin dört bir tarafından gelen yardımlarla sarılmaya çalışılırken, köyün yeniden yapılanması için açılan yardım hesaplarına da ciddi miktarlarda yardımlar yapıldı. Yusufeli Dereiçi Köyü’nün ve köylüsünün yanında yer almak için Artvin Küçük Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu ve sanayi sitesindeki esnaf ve sanatkârları da destek çalışmasında bulundular. Artvin Küçük Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Ustael ve yönetim kurulu üyeleri esnaf arkadaşlarını dolaşarak aralarında yardım topladılar. Toplanan yardım Yusufeli Kaymakamlığı tarafından açılan yardım hesabına havale edildi. Esnafları tek tek dolaşarak gönüllerinden düşen miktarları toplayan yönetim kurulu üyeleri, toplanan yardım miktarlarını da kayıt altına alarak ve yardım yapanlarında imzalarını attırarak yardımları topladılar. Toplanan miktar Başkan İsmail Ustael tarafından yardım kampanyası hesabına yatırıldı.

Konuya ilişkin olarak Küçük Sanayi Sitesi Başkanı İsmail Ustael bir açıklamada bulunurken, Yusufeli Dereiçi köyünün ve köylüsünün yanında olmak istediklerini ve bu duyarlılıkta yanlarında olan tüm Sanayi sitesi esnaf ve sanatkarlarına teşekkür etti. Başkan Ustael; “ Yusufeli Dereiçi köyünde meydana gelen yangından zarar gören insanlara karınca kararınca az veren candan, çok veren maldan sloganıyla bir miktar maddi yardımda bulunarak verilen hesap numarasına yatırılmıştır. Bu duyarlı davranışlarından dolayı tüm esnaf ve sanatkarlar arkadaşlarımıza bu organizasyon da emeği geçen yönetim kurulu üyelerime Dereiçi köyü halkı adına teşekkür ederiz. Bu bizim zor günlerde birlik ve beraberliğimizin pekişmesi açısından tüm dosta ve düşmanlara verilen güzel bir cevaptır. Türk halkı her zaman bu tür olaylarda kenetlenmeyi bilmiştir ve bundan sonra da kenetlenecektir. Allah bir daha böyle acı olaylar yaşatmasın. Yangında en büyük tesellimiz can kaybının yaşanmamış olmasıdır. Maddi hasarları bu millet el ele verir sarar. Tekrar bu vesile ile tüm Yusufeli’ye ve Dereiçi Köyü ve de köylülerine geçmiş olsun temennilerimizi iletiyorum” ifadelerine kullandı.

Buket ÇELİK ATUN