YEREL
Giriş Tarihi : 02-06-2022 10:47

Yusufeli'nin Sorunlarını Akşener'e İletti

Yusufeli'nin Sorunlarını Akşener'e İletti

İYİ Parti İlçe Başkanı Av.Recep Akyürek Yusufeli Sorunları İçin Genel Merkezde

İyi Parti Yusufeli İlçe Başkanı Av. Recep Akyürek ,Yusufeli’nin sorunlarını çözüme kavuşturabilmek için  İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüştü.

Yusufeli Barajı ve Yusufeli Yeniden Yerleşim Yeri projeleri kapsamında çalışmaların başladığı ilk günden beri ilçe halkı mağduriyet üzerine mağduriyet yaşadı. Benzer projelerin hayata geçirildiği başka coğrafyalarda yöre halkının refah seviyesi ve yaşam standartları yükselirken, Yusufeli’ de bu durumun tam tersi yaşandı. Karşılaştığımız her çalışma, alınan her karar ve onaylanan her proje biz Yusufelilileri hem sosyal açıdan hem de ekonomik açıdan zora soktu ve refah seviyemizde, yaşam kalitemizde düşüşe neden oldu.

Türlü mağduriyetlerin çözüme kavuşturulması noktasında mevcut idarecilerin sessiz kalması karşısında Yusufeli İYİ Parti İlçe Başkanı Av. Recep Akyürek, parti teşkilatı ile süreci yakından takip edip sorunların iyileştirilmesi ve kamuoyu gündemine getirilerek tartışılması için geçtiğimiz hafta ilçe merkezinde faal esnafların katılımı ile bir anket çalışması düzenledi. Bu anket çalışmasının sonuçları ilçedeki karamsarlığın ve ümitsizliğin çok vahim boyutlara ulaştığını gözler önüne serdi. İYİ Parti İlçe Başkanı Akyürek, bu vehamet karşısında vazife üstlenerek İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile Yusufeli Barajı ve Yusufeli Yeniden Yerleşim Yeri projelerinin ilçede sebep olduğu mağduriyetleri içerir bir dosya ile görüşme sağladı.

İYİ Parti İlçe Başkanı Av. Recep Akyürek,  sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ” Yusufeli sorunlarını içeren 14 maddelik 3,5 sayfalık rapor ve ekleri ile Esnaf anket sonuçlarının özetini içeren raporu Genel Başkanımız Sayın Meral AKŞENER ‘ e sundum Sayın Genel Başkanımın tensipleri ile Sayın Genel Başkan Yardımcımız Ümit Özlale konu ile ilgili görevlendirilmiş olup yarın sayın Genel Başkan Yardımcımız ile detaylı şekilde değerlendirme için randevu aldık, Genel Başkanımızı Yusufeli ilçemize davet ettik programı müsait olursa gelmek istediğini belirtti tüm Yusufeli halkına saygılarımla” şeklinde açıklamada bulundu.

Haberin Galerisi : Yusufeli'nin Sorunlarını Akşener'e İletti
Gündem ArtvinGündem Artvin