YEREL
Giriş Tarihi : 02-09-2021 10:50   Güncelleme : 02-09-2021 10:52

Yüz yüze uyum eğitimi başladı

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı uyum eğitimleri ile yüz yüze başladı.

Yüz yüze uyum eğitimi başladı

İl Millî Eğitim Müdürü Fahri Acar, 1-3 Eylül 2021 tarihlerinde okul öncesi ve ilkokul 1. sınıf öğrencileri yönelik uyum haftasının ilk gününde Arhavi ilçesini ziyaret ederek minik öğrencilerin heyecanlarına ortak oldu. Arhavi Fatih Sultan Mehmet İlkokulunda düzenlenen açılış törenine katılan İl Millî Eğitim Müdürü Fahri Acar, okul bahçesinde öğrenciler ve öğretmenlerle bir araya gelerek bir süre sohbet etti.

Acar, açılış töreninde yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olması dilekleriyle başladığı konuşmasında " Bugün iki yıla yakın bir salgın süreci ve arkasından ilçemizde yaşanan sel felaketinin ardından öğrencilerimize ve okullarımıza kavuşmanın heyecanını yaşıyoruz. Umuyoruz ki bu yıl hastalığı ve felaketleri konuşmadığımız, sadece eğitim öğretime odaklandığımız sağlık ve başarılarla geçen bir eğitim öğretim yılı olur. Bu duygu ve düşüncelerle sevgili yavrularımıza okullarımıza hoş geldiniz diyorum." dedi.

Acar, törenin ardından sel felaketinden etkilenen öğrenciler için Bakanlık tarafından sağlanan kırtasiye malzemeleri ve okul çantaları ile öğretmenler için hazırlanan kırtasiye malzemelerini öğretmenlere takdim etti. Ardından Arhavi ilçesinde yaşanan sel felaketinden etkilenen ve kısa sürede tekrar eğitim öğretime hazırlanan Arhavi Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu ve Arhavi Nurettin Çarmıklı Anadolu İmam Hatip Lisesi binalarında incelemelerde bulunan Acar, okullarda yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.