SİYASET
Giriş Tarihi : 07-01-2023 12:33   Güncelleme : 07-01-2023 13:02

Zam AKP’lileri de memnun etmedi

Zam AKP’lileri de memnun etmedi

Saadet Partisi Artvin İl Başkanı Gültekin Soydan, memur ve memur emeklisi zamlarını muhalefet ve iktidar yanlılarını tatmin etmediğini söyledi.

Soydan, “ Memur ve emekli maaşlarına yapılan yüzde 30’luk zam ne muhalifleri ne de iktidaryanlılarını tatmin etmedi. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın bumüjdesi AKP'li dostlarımızı hayli tedirgin etti.” dedi.

Saadet Partisi Artvin İl Başkanı Gültekin Soydan, memur zamları ile ilgili yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın açıklamasının hemen ardındankonuştuğumuz AKP'nin belli başlı isimlerinden biri bize "Doğan görünümlü Şahin"benzetmesini hatırlatarak, yapılan açıklamanın "müjde görünümlü kara haber"olduğunu söyledi ve ilan edilen bu rakam yüzünden AKP'nin çok şey kaybetme riski ile karşı karşıyakaldığını ifade etti!Asgari ücrete yapılan yüzde 54'lük zam oranından sonra kamuoyunda memur veemekli maaşlarına bu orana yakın bir şekilde zam yapılacağı beklentisinin oluştuğunuileri süren AKP'li dostumuz, yüzde 30'luk zam oranının sukutuhayale yol açtığınıbelirtti.Çok daha yüksek oranda zam beklenirken yüzde 30’luk zammın müjde gibisunulmasının memur ve emekliler arasında "Bu nasıl müjde?" diye sorulmasına yolaçtığını belirten AKP'li dostumuz "Seçimlerde bunun faturasını ağır biçimde ödemekzorunda kalabiliriz" demek suretiyle kaygılarını dile getirdi.Evet, muhalefet, yapılan bu zammı beğenmedi! Bu tür kararlar genellikle muhalefettarafından eleştirilir ama iktidar sözcüleri tarafından savunulurdu! Bugün ise iktidarsözcüleri de yapılan zam oranından şikâyetçiler.Seçimlere giderken zaten birçok sorunla mücadele etme durumunda olan iktidarmensupları, şimdi bir de yüzde 30’luk zam oranının oluşturduğu sukutuhayali aşmakzorundalar.Verilen bu kararla sanki üzerine binilen bir dal daha kesilmiş ve seçmen küstürülmüşoldu! Şimdi kendilerine yüzde 30’luk zammın layık görüldüğü memur ve emekli kesimi"Bizim asgari ücretliden neyimiz eksik?" sorusuna cevap arama çabasındalar. "Biz deasgari ücretlilerle aynı ekonomik sıkıntılar içinde yaşamıyor muyuz?" diyerek asgariücretlilere kendilerinden iki kattan fazla zam yapılmasının sebep-i hikmetiniaraştırıyorlar."Memur ve emeklilere senede iki kez enflasyon oranında zam yapılıyor, ezilmelerimümkün değil" açıklaması inandırıcı olmaktan çok uzak. Şimdi bu gerçeklerCumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'a açık seçik anlatılmış olmalı ki ilavebir zam ile yapılan vahim hata telafi edilmeye çalışılıyor” ifadelerini kullandı.

Sariye TOPALOĞLU

 

Gündem ArtvinGündem Artvin