Kulüp, daha önce kongreye gitmesine rağmen, kulüp yeni başkan ve yönetim kadrosunu oluşturmayı başaramadı. Hopa halkı, kulübün geleceği hakkında endişelerini www.gundemartvin.com İnternet Haber Sitesi aracılığıyla dile getirdi.

TFF 3. Lig takımları arasında yer alan Artvin Hopaspor Kulübü’nün, 4 Mayıs’ta yapılan Olağanüstü Genel Kurulunda maddi sorunlar nedeniyle yönetim kurulu oluşturulamadı. 4 Haziran’a kadar olan resmi sürede yeni başkan ve yönetiminin oluşturulamadığı kulüpte, divan kurulu kararı doğrultusunda mevcut yönetimin devamına karar verildi. Yönetim Kurulu ise tek maddelik seçim kararıyla 6 Temmuz’da olağanüstü kongreye yeniden gitme kararı aldı.

Kulübün futbolculara, SGK ve vergi ödemeleri, teknik heyet, personel maaşları ve diğer borçlarının toplamda 12 milyonun üzerinde olduğu öğrenildi. Bu maddi zorluklar nedeniyle yönetime kimse talip olmak istemiyor. 24 Haziran’da başlayacak olan 2024-2025 futbol sezonu Birinci Transfer ve Tescil Dönemi'nde futbolcu ve teknik heyetini belirlemesi gereken kulübün gidişatındaki belirsizlikler sürüyor. Taraftarlar, 6 Temmuz’da yapılacak olan olağanüstü kongrede bu yönetim ve başkan krizinin çözülmesini bekliyor.

Hopa halkı, Artvin Hopaspor hakkındaki görüşlerini şu şekilde dile getirdi:

3. Lig Grupları Belli Oldu 3. Lig Grupları Belli Oldu

Yiğitcan Akbıyık:

“12 milyon lira borcun altına bu devirde kim girer, nasıl girer? Zamanında her şey güllük gülistanlık iken fotoğraf çekenler şimdi nerdeler onu merak ediyoruz. Stadımızı yıkanlar şimdi gelsinler, stadımızı yıktıkları gibi yapsınlar ve o borcu ödesinler. Taraftar küsmüş öncelik Hopaspor’a, daha doğrusu yönetime, taraftara sırt çevirdi 3-5 kişi yüzünden. Hepsi bunların damlaya damlaya kadar duyuyorlar yavaş yavaş taraftarı küstürdüler, sonra yönetimi küstürdüler. Şimdi de borç batağına düşmüş bir kulüp var. Biri sigorta borcu var diyor, futbolculara borcu var diyor ama ortada para yok. Yönetime aday kimse yok. Bu ekonomik krizde bu şartlarda kimse aday olmaz. Bugün kimsenin cebinde 5 kuruş para yokken 12 milyonun altına kim imza atacak. Kulübün bu hale gelmesinde geçmişte bugüne kadar çıksın önce hesap versin, bu durum hangi başkan döneminde oldu, hangi başkan yaptı veya hangi yönetimi yaptı. O kadar para toplandı, arabalar satıldı, çekilişler yapıldı. O paralar nerede, nereye gitti? Geçmişteki yönetime de söylemiştik taşıma suyla değirmen dönmez diye. Dışarıdan getirilen 12 tane yabancı futbolcuyla parasız dönemlerde. 1 milyon 2 milyon sezonda bir gol atana verirsen beni koy oraya ve de çıkayım sana da bir tane gol atan 1 milyon para alayım. Getirdiler forvet oyuncularını, bilmem nelerini hepsi ellerinde patladı. Hopaspor’u yediler. Hopaspor’a zarar verenler reklam amaçlı onun peşinde gezdi. Kimse Hopaspor’u siyasete alet etmesin, ticari reklamına alet etmesin. Herkes Hopaspor’u basamak olarak kullandı, kendini öne çıkardı ve kendi reklamını yaptı. Ama kulüp kötü hale geldiği zaman dön bak sokağa kim gelecek bilmiyorum ama biz bugün yine taraftar olarak çıkarız, bağırır çağırır, 3 lira 5 lira veririz ama o zamanki yönetimden bakalım kim gelecek şimdi bu kötü zamanda, bakalım kim duracak?”

Whatsapp Görsel 2024 06 11 Saat 17.14.06 0E51Edd2

Resul Yazıcı:

“12 milyonluk borç Artvin Hopaspor için büyük bir borç değil bence. Hopalı iş insanları, Hopa halkı bu borcu öder fakat bundan sonraki yapılacak yönetimde iyi bir yöneticiler olması gerekiyor. Hopaspor’u ikinci lige, birinci lige çıkarabilecek yöneticiler lazım. Hopaspor’un bu hale gelmesinin en büyük etkeni yönetiminden kaynaklı bir durumdur. Eski yöneticiler bu işi götüremedi. Maliyetle bütçeyi hesaplayamadılar. Bundan sonra Hopaspor’a el atacak insanların olduğunu düşünüyorum. Bir şekilde yönetim oluşur ve yeni yönetimin daha disiplinli şekilde yürüteceğine inanıyorum.”

Whatsapp Görsel 2024 06 11 Saat 17.14.06 8165C89A

Yaşar Uzun:

“Artvin Hopaspor’un borcunu bir sürüm çay parası ile kapatırız ama kulübe baktığımız zaman para yok, başka yok baktığımız zaman da iyi futbolcu yok taraftar zaten dağıldı. Yönetim kurulu başkan ve yardımcıları belli değil. Ne olursa olsun Artvin Hopaspor sahipsiz değil. Kulüp ne zaman yükselişe geçsin başarı sağlansın herkes kulübe çökmeye başlayacaktır. Ama yine de ne olursa olsun en büyük Hopaspor.”

Whatsapp Görsel 2024 06 11 Saat 17.14.06 9182C2A0

Editör: ALİ ERAY ÇELİK