Vatandaşlar el yakan fiyatlara tepki gösterirken, Pazar esnafı ise giderlerin; en çokta akaryakıt fiyatlarının artmasından şikayetçi oldu.
Bir süredir bazı ürünlerin fiyatında artış seyreden semt pazarında son iki haftadır hiçbir değişiklik görüşmemişti. Bugün ise semt pazarındaki fiyatlarda artış yaşandığı görüldü. 
Köy biberi, kapya biber ve organik domates (salkım domates) geçen hafta 50 liradan satışa sunuluyorken bu hafta 20 lira zam gelerek 70 liradan satışa sunuldu. Çeri domates geçen hafta 60 liradan satışa sunulurken bu hafta 10 lira zam gelerek 70 liraya yükseldi. 
Uzun süredir artış görüşmeyen kuru soğanın fiyatına da zam geldi. 15 liradan satışa sunulan kuru soğana 5 lira artış gelerek 20 liraya yükseldi. 
Son olarak 130 lira olan mantara 20 lira zam geldi ve fiyatı 150 liraya yükseldi. 
Pazarda satışa sunulan diğer ürünlerin fiyatları ise şu şekilde: 
Patates 20 liradan satışa sunuldu. Patlıcan ve kabak 50 liradan satışa sunuldu. Kıl biber 60 liradan satışa sunuldu. Ispanağın kilosu 40 liradan, marul 30 liradan, taze soğan 20, maydanoz 10 liradan, dereotu 15 liradan satışa sunuldu. Havuç, turp, lahana 25 liradan, salatalık 40 liradan satışa sunuldu. Limonun tanesi 5 liradan, portakal 25 liradan satışa sunuldu. Muz 50 liradan, pırasa 25 liradan, karnabahar 30 liradan, brokoli, kereviz, 50 liradan satışa sunuldu. Nar ve ayva 60 liradan satıldı. 

Ayşe ÖZDER

Vali Ünsal Şehit Ailesini Ziyaret Etti Vali Ünsal Şehit Ailesini Ziyaret Etti

Pazar