Halkevleri, Kemalpaşa’da 92’nci yıldönümleri kapsamında etkinlikler düzenledi. 23 Şubat Cuma günü saat 19.30’da bir işletmede program düzenledi. Program Halkevleri mücadele tarihini anlattığı slayt gösterimi ile başladı.

Yapılan program Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, Eğitim-Sen Kemalpaşa Şubesi, DEM Parti ilçe örgütü, CHP Kemalpaşa Belediye Başkan Adayı Erhan Yılmaz ve Meclis Üyesi Adayları, SOL Parti Kemalpaşa Belediye Başkan Adayı Harun Vayiç ve Meclis Üyesi Adayları, TİP İlçe Örgütü, Kemalpaşa Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Hopa Ziraat Odası, Hopa-Kemlapaşa Şoförler ve Otomobiller Odası, Artvin Barosu, Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, CHP 22. Dönem Milletvekili Yüksel Çorbacıoğlu, SOL Parti Hopa İlçe Örgütü, CHP Hopa İlçe Örgütü ve CHP Hopa Belediye Başkan Adayı Utku Cihan ve Meclis Üyesi Üyesi Adayları katıldı.

Halkevleri Doğu Karadeniz Bölge Temsilcisi Kamil Ustabaş düzenlenen programda yaptığı konuşmada Çabalarının sokağın sesini duyuracak bir megafon, öfkesini hedefe götürecek bir yol olabilme çabası olduğunu belirterek, “Günün görevi diye söze başlayıp, popülist siyasetle savrulan gündelik siyasete değil; uzun soluklu bir yeniden kuruluşa ihtiyacımız var” ifadelerini kullandı.

Ustabaş Artvin’de yapılacak kuruluş ve dayanışma etkinliklerine katılanlara teşekkür ederek, “Yaşamı yeniden kurma mücadelesinin bugünden hızla olup bitmeyeceğini, emek istediğini, ayağımızın toza çamura bulaşacağını, o tozun çamurun içinde yoğrulacağımızı ama ne olursa olsun halkla birlikte sorunlarımızın çözümünde aktif bir mücadeleyi büyütebileceğimizi biliyoruz. Şimdi tam da bu yüzden 92 yıllık bu görkemli yürüyüşü, yaşamı yeniden kurmak için devam ettiriyoruz” dedi.

Whatsapp Görsel 2024 02 23 Saat 23.47.24 1B02A3D8Utabaş yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı;

“Bütün umutlarımızı sandığa hapsederken bizler halkın umudu sadece sandığa sığmaz, bizler sandıkla birlikte sokağı da örgütleyebiliyorsak bu iktidarında karşısında ancak zafere kavuşur ve geleceği örgütleriz.

Büyük saray soytarıları akıllı olun diye Kemalpaşa’da Hopa’da konuştular. Bizler 25 yıldır yoksulluk, yolsuzluk, sokak ortasında insan katliamları, yıkılan binalar, sel felaketleri ve doğa katliamları görüyoruz.

Yılmaz “ Kemalpaşa’da Halkçılık Kazandı” Yılmaz “ Kemalpaşa’da Halkçılık Kazandı”

Bu memleketin Alaattin Demircileri, Mahir Çakırları, Metin Lokumcuları, Kazım Koyuncuları’n mücadelesini omuzlayarak bu ceberut iktidarın karşısında, çeteleşmiş iktidarın karşısında bu halkla birlikte dimdik durmayı örgütlüyoruz, örgütlemeye de devam edeceğiz.”

Whatsapp Görsel 2024 02 23 Saat 23.47.23 Ccfb70D9Ali Eray ÇELİK

Editör: ALİ ERAY ÇELİK