Taşlıca Köy Muhtarlı ve Taşlıca Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi iş birliği ile düzenlenen bal şenliği kapsamında düzenlenen etkinlikler kapsamında yapılan bilek güreşlerine katılan vatandaşlar çok eğlendi.

Hatila Milli Parklar Sitimzara mevkisindeki ormanlarla çevrili çayırlıkta düzenlenen şenlikte erkekler, kadınlar ve eşler kategorilerinde bilek güreşi düzenlendi. Karı kocaların bilek güreşi tutuğu anlarda eşler birbirleri ile kıyasıya mücadele etti. Bilek güreşini kazanan Güner Arı oldu.

5a195fee-a061-493e-aaf3-9d9d07d56cd6

Bilek güreşinde eşine yenilen Ertunç Arı eşini sırtına alarak şenlik alanında gezdirdi. Şenliğe katılan vatandaşlar tarafından takdir toplayan Ertunç Arı 35 yıllık evli olduğu Güner Arı’yı çok sevdiğini söyledi.

Kadınların gücünü göstermek adına ve kadınlara olan saygısından eşini tebrik ettiğini ve sırtında taşıdığını ifade eden Ertunç Arı, “Eşim bilek güreşinde beni yenerek kadınların gücünü gösterdi. Bazı şeyleri içten yapmak gerekiyor çünkü hayat müşterek. Ben eşimle tanıştığım günden beri onu çok seviyorum.” dedi.

Güner Arı da eşini çok sevdiğini dile getirerek, “Bana çok değer veriyor. İlk defa eşimi yenmiş oldum. Bu festivale de ilk kez katılıyorum. Üretenlere destek verilmesi benim için büyük anlam taşıyor.” diye konuştu.

Yarışmada birinci olan kişilere çeşitli hediyeler ve Hatila balı takdim edildi.

Ali Eray ÇELİK

Halk Eğitimi Merkezi Deniz için el ele Halk Eğitimi Merkezi Deniz için el ele