2023-2024 Okul Sporları İlkokul Kız Hentbol Artvin İl Birinciliği Müsabakaları, Artvin Kapalı Spor Salonu’nda coşkulu bir atmosferde gerçekleşti. Artvin Karadeniz İlkokulu ve Artvin Vakıfbank İlkokulu'nun 3. ve 4. sınıf kız öğrencileri, il birinciliği için kıyasıya mücadele etti.

Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın imzaladığı protokol gereği, bir yıl boyunca hentbol antrenmanları yaparak hazırlanan öğrenciler, Artvin Kapalı Spor Salonu ve Vakıfbank İlkokulu Salonu’nda eğitim aldılar. Bu kapsamda, genç sporcuların zararlı alışkanlıklardan uzak durması, dostluk, kardeşlik ve centilmenlik içinde sporu sevmeleri teşvik edildi.

Whatsapp Görsel 2024 06 05 Saat 16.01.02 C7Cf2C9FArtvin Karadeniz Bakır İlkokulu Müdürü Cevat Ünal, müsabakaların ardından yaptığı açıklamada, "Artvin’in iki güzide okulu olan Artvin Vakıfbank İlkokulu ve Artvin Karadeniz Bakır İlkokulu’nun 3 ve 4. sınıf kız öğrencileri il birinciliği için mücadele etti. Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Gençlik ve Spor Bakanlığının imzaladığı protokol gereği, okul spor dalı eğitimi kapsamında öğrencilerimiz ilimizin spor salonunda ve Vakıfbank İlkokulu Salonunda bir yıl boyunca hentbol antrenmanlarını gerçekleştirdi. Bugün burada önemli olan, öğrencilerimizi zararlı alışkanlıklardan ve kötü bağımlılıklardan uzak tutarak spora teşvik etmek ve dostça, kardeşçe ve centilmenlik içinde yenmeyi ve yenilmeyi öğrenmelerini sağlamak. Bu protokol, sporu sevdirmek için yapılmıştır. Her iki okul da bizim okulumuzdur. Kazanan okula başarılar diliyoruz. Kaybeden okul yok, kazanan öğrencilerimiz ve spordur. Burada emeği geçen her iki okulun hocalarına, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü antrenörlerine ve hakemlerimize çok teşekkür ederiz," dedi.

Müsabakalarda emeği geçen tüm hocalara, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü antrenörlerine ve hakemlere teşekkür eden Ünal, sporun birleştirici gücüne vurgu yaptı. Kazanan takımın başarısını kutlayarak, kaybedenin olmadığı bir etkinlik düzenlediklerini ifade etti.

EURO 2024'te B Grubu'nda ilk maçlar tamamlandı EURO 2024'te B Grubu'nda ilk maçlar tamamlandı

Whatsapp Görsel 2024 06 05 Saat 16.01.02 149A3E3BArtvin’in hentbol mücadelesi, sporun dostluk ve kardeşlik içinde yapılması gerektiğini bir kez daha gösterdi. Sporun çocuklar üzerindeki olumlu etkilerini artırmak ve onları sağlıklı yaşam tarzına yönlendirmek adına düzenlenen bu müsabakalar, büyük bir coşku ve heyecanla tamamlandı.

Editör: ALİ ERAY ÇELİK