Artvin ve ilçelerinde yaşayan vatandaşlar 6 Şubat Salı günü yaşanan sel, toprak kayması, kaya düşmesi, heyelan ve çığ afetlerinde korku dolu anlar yaşarken Artvin milletvekilleri nerede?

Projeleri Artvin Halkını Heyecanlandırıyor Projeleri Artvin Halkını Heyecanlandırıyor

ARTVİN SULAR ALTINDA KALDI

Artvin'in birçok noktalarında ana ve ara yolların sular altında görüldü. Ayrıca yaşanan heyelanlar sonrası yolların kapanması nedeniyle trafik aksamaları yaşandı.

BORÇKA’DA SEL MEYDANA GELDİ

Borçka’da yaşanan heyelan ve sel nedeniyle bazı ev ve iş yerlerini su basarken çamur ve sel sularıyla kaplanan cadde ve sokaklarda bulunan bazı arabalarda da maddi hasar oluştu.

ŞAVŞAT’TA ÇIĞ MEYDANA GELDİ BİR KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Şavşat’ta kar nedeniyle yolu kapanan Karaköy köyünde çalışma yapan İl Özel İdaresi personellerinin geri dönüş yolunda çığ meydana geldi. Çığın altında kalan 3 Özel İdare personelinden biri hayatını kaybetti.

YUSUFELİ’NDE HEYELAN

Köy halkının kayaların düşme tehlikesi olduğunu ve biran önce önlem alınması gerektiğini söylediği Yusufeli’ne bağlı Yağcılar (Uşhum) köyü girişinde dev kaya kütleleri yola düştü, köye ulaşım kesildi.

VEKİLLER NEREDE?

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan ve AK Parti Milletvekili Faruk Çelik yaşanan doğal afetler sonrası Artvin’e gelmedi. Artvin ve ilçelerinde yaşayan vatandaşlar bu duruma tepki gösterdi.

Artvin milletvekilleri yaşanan afetler sonrası sosyal medya hesaplarında ‘Geçmiş olsun’ mesajları atmakla yetindi. 

Ali Eray ÇELİK

Editör: ALİ ERAY ÇELİK