Türkiye Şampiyonu Evindar Demirbağ, Bilek Güreşinde Yeni Madalyalar Peşinde Türkiye Şampiyonu Evindar Demirbağ, Bilek Güreşinde Yeni Madalyalar Peşinde

Türkiye Hentbol Federasyonu Erkekler 2. Ligi E Grubunu lider tamamlayan Hopa Gsk Hentbol takımı 1. Lige yükselme play-of müsabakalarına katılma hakkı elde etmişti.

6-8 Mart Tarihlerinde Sivas ilinde düzenlenen Play-Of mücadelesinde grubunda Elazığ Gsk, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Isparta belediye spor ile eşleşti.

6 Mart tarihinde ilk müsabakasında Elazığ Gsk takımını 38-29’luk skor ile geçti 7 Mart tarihinde güçlü rakibi Eskişehir Büyükşehir Belediyesini’de 37-29 mağlup eden Artvin Temsilcisi Hopa Gsk Finalde rakibi maddi bütçe olarak çok güçlü olan Isparta Belediye Spor ile karşılaştı maçın başından sonuna kadar oyunu üstün götüren Hüseyin Kaya ve Egemen Çetin’in öğrencileri müsabakadan 32-21 gibi net bir skorla mağlup ederek adını Türkiye Hentbol Federasyonu Erkekler 1. Ligine yazdırdı.

Whatsapp Image 2024 03 08 At 19.53.23

Müsabaka sonrası sevinç gösterileri görülmeye değerdi, Hopa Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları, idarecileri ve Antrenörler Şampiyonluğu horon oynayarak kutladı.

Final maçının ardından açıklamalarda bulunan Hopa Gsk Kulüp Başkanı Özgür Dede, “Tarifi çok zor bir duygu uzun ve meşakkatli bir süreç oldu, çok yorulduk, maddi ve manevi çok mücadele ettik ama bugün maçın bitiş düdüğü ile yaşadığımız mutluluk tarif edilemez, tüm yorgunluğumuzu aldı, iki sezonda, hiç zaman kaybetmeden önce bölgesel ligden erkekler ikinci ligine bugünde nasip oldu birinci lige yükseldik, artık bizde Hopa Gençlik ve Spor Kulübü olarak Hopanın Artvinimizin vizyonu doğrultusunda hareket etmek istiyoruz. Bugüne kadar bizlere sahip çıkan başta Sn; Hopa Kaymakamımız Abdullah ARSLANTÜRK beyefendiye ve tüm Devlet kurumlarımıza kulübüm adına teşekkür ediyorum, ayrıca bizleri hiçbir zaman sahipsiz bırakmayan şehrimizin iş adamlarına ve ileri gelenlerine ve son olarak bizleri tribünde hiç yalnız bırakmayan cefakar taraftarımıza sonsuz şükranlarımı sunuyorum ayrıca yüreği ile cesareti ile her türlü zorluğun üstesinden gelen Antrenörlerimiz Hüseyin KAYA ve Egemen ÇETİN hocalarıma ve her maç terinin son damlasına kadar formamızı terleten sporcu kardeşlerime teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Şampiyonluğun bir diğer kahramanları Hopa Gençlik Spor Kulübü Antrenörleri Hüseyin Kaya ve Egemen Çetin ortak bir açıklama yaparak “Büyük fedakarlıklar yaparak bu takımı en alt liglerden bugün 1. Lige çıkarmanın haklı gururunu yaşıyoruz, artık 1. Ligdeyiz sorumluluğumuzun arttığının farkındayız mücadelemiz ve direncimiz artarak devam edecek artık şehrimizin gurur duyacağı tarihinde bir ilk olan 1. Ligde Hentbol takımımız var şehrimizin büyüklerinden maddi ve manevi daha çok destek bekliyoruz, her şey Hopa için, Hopa Halkı için” diyerek sözlerini sonlandırdılar.

Hopa Gençlik ve Spor Kulübü Erkek Hentbol takımı Eylül ayında başlaması planlanan 2024-2025 sezonunda 1. Ligde Artvin’i temsil edecek.

Haber Merkezi 

Whatsapp Image 2024 03 08 At 19.53.23 (1)

Editör: Haber Merkezi