Hopa Belediyesi ve FÇM Sport Center gönüllü eğitmenler ile birlikte Hopa halkı Pazar sporunu Hopa İskelesinde gerçekleştirdi.

Sabah sporunda bir araya gelen vatandaşlar güzel hava eşliğinde yoga ve pilates yaparak sporla buluştular. Açık havada düzenlenen sabah sporu etkinliği vatandaşların yoğun katılımı ile gerçekleşti.

Her yaştan vatandaşı sağlıklı ve aktif bir yaşam için spor yapmaya teşvik eden Hopa Belediyesi ve FÇM Sport Center, gerçekleşen sabah sporu etkinliğinin bir başlangıç olduğunu ve tekrarlanacağını aktardılar.

Whatsapp Image 2024 06 02 At 10.23.00 (2)

FCM sahibi ve Fitness Antrenörü Murat Akbıyık, düzenlenen etkinliğin amacından bahsederek insanlara spor bilincini aşılamaya çalıştıklarını söyledi.

Her bireyin ve her vücudun spora ihtiyacı olduğunu söyleyen Akbıyık, “Bu etkinliğin amacı insanlara spor bilincini aşılamak ve aynı zamanda sağlıklı yaşamın nasıl gerçekleşeceğini göstermek. Bu tabi kültür ile alakalı bir şey Avrupa’da insanlar artık bunu gündelik hayata yayıp sporu hayatın içine alıyorlar ama biz bunu beceremiyoruz. Onun için insanlara bu bilinci aşılmaya çalışıyoruz.

Zincir marketlerin esnafa etkisi; “ Satışlarımız sıfıra düştü” Zincir marketlerin esnafa etkisi; “ Satışlarımız sıfıra düştü”

Açık havada yapılan sporun vücuda etkisi daha fazla iyi oluyor. Yağ yakımı konusunda da daha verimli yağ yakımı sağlıyor. Bizde açık havayı tercih etmeye çalışıyoruz. Bulunduğumuz bölge ve imkanlar doğrultusunda çok fazla başaramıyoruz bunu ama bugün bunu başlangıç olarak sayıyoruz ve devamının geleceğini düşünüyorum. Spor bir yaşam biçimidir, spor her vücudun ve her insanın ihtiyacı olan bir şeydir lütfen sporsuz kalmayalım” dedi.  

Whatsapp Image 2024 06 02 At 10.23.00Whatsapp Image 2024 06 02 At 10.22.58Whatsapp Image 2024 06 02 At 10.22.59Whatsapp Image 2024 06 02 At 10.22.59 (1)

Editör: AYŞE ÖZDER