Türk Mutfağı Haftası” etkinliği kapsamında açılan stantta Hopa Kadın Girişimi Üretim veİşletme Kooperatifi tarafından Hopa Laz Böreği ve Hopa Hamsili Ekmek ikram edildi.

Hopa’da seçim sonuçları belli oldu Hopa’da seçim sonuçları belli oldu

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Demircioğlu yaptığıaçıklamada; “Her yıl 21-27 Mayıs tarihleri arasında ülkemizde ve dünyada gerçekleştirilen’ Türk MutfağıHaftası’ ülke mutfağının ne kadar sağlıklı, özgün ve çeşitli olduğunu uluslararası düzeyetanıtma fırsatı sağlamaktadır. Yöremizin çeşitli tatlarını burada tanıtımını yapıp katma değeredönüştürmek asıl amacımız. Hopa Ticaret ve Sanayi Odası olarak üretim, tanıtım ve istihdamnoktasında her türlü işbirliğine hazırız” ifadelerini kullandı.

Hopa Girişimci Kadınlar Kooperatifi Başkanı Neziha Topaloğlu da ürünler hakkında açıklamalarda bulunarak Hopa Laz Böreği ve Hamsili Ekmeğe yoğun ilginin olduğunu söyledi, “Coğrafi işaretli Hopa Laz Böreği ve Hamsili Ekmeği ile Türk Mutfağı Haftası etkinliğine katıldık. Çok güzel etkinlik havca da güzel. Coğrafi işaretli ürünlerimizi tanıtmaya ve üretmeye kooperatifimizde devam ediyoruz. Ürünlerimize burada da ilgi yoğun oldu. Ayrıca ürünlerimize şehir dışından da çok talep oluyor. İnternet üzerinden satışımız mevcut isteyenlere ulaştırmaya çalışıyoruz” dedi.

Ayşe ÖZDER