Hüsnü Ciner İlkokulu'nun birinci sınıf öğrencileri, okuma tutkusunu artırmak ve kitap sevgisini yaymak amacıyla Hopa İlçe Halk Kütüphanesi'nde unutulmaz bir etkinliğe imza attılar.

Hopa'da Kitap Sevgisi Rüzgarları Esti-2
Öğrenciler, öğretmenleri eşliğinde kütüphaneye akın ederek, renkli ve eğlenceli bir okuma saatine katıldılar. Etkinlik kapsamında çocuklar, Masal, hikaye ve resimli kitaplar arasında yapılan seçimler, öğrencilerin hayal güçlerini ve dil becerilerini geliştirmeye yardımcı oldu.

Hopa'da Kitap Sevgisi Rüzgarları Esti-3
Hüsnü Ciner İlkokulu'nun öğrenci ve öğretmenleri, okuma etkinliğinin önemine vurgu yaparak, kitapların düşünme becerilerini, empatiyi ve yaratıcılığı geliştirmede kilit bir rol oynadığını belirttiler. Ayrıca, bu tür etkinliklerin çocukların sosyal etkileşimlerini artırdığını ve onları kütüphanelere olan ilgiyi artırdığını ifade ettiler.
Etkinlik sonunda öğrenciler halk kütüphanesi önünde hatıra fotoğrafı çekindiler.

Kurban Pazarında Broşürler Dağıtıldı Kurban Pazarında Broşürler Dağıtıldı

Hopa'da Kitap Sevgisi Rüzgarları Esti-4
Hüsnü Ciner İlkokulu birinci sınıf öğrencilerinin düzenlediği bu etkinlik, hem eğitimciler hem de veliler tarafından büyük bir memnuniyetle karşılandı. Gelecek kuşakların kitap sevgisi ve okuma alışkanlığıyla büyümesine katkı sağlayan bu tür etkinliklerin devam etmesi temennisinde bulunuldu.

Editör: AYŞE ÖZDER