Hopa’da Kültür Sanat Meclisi kuruluyor. Hopa’nın kültür ve sanat yaşamına katkı sunmak, çeşitlendirmek, kentte kültür sanat mekanlarının kazanılmasında dayanışma sağlamak, çeşitli kamusal alanları kültür sanat mekanına dönüştürmek ve kültür- sanat üretimlerinin çeşitliliğiyle katılımcı yerel kültür politikasını inşa eden yaşanabilir bir kent için Kültür Sanat Meclisi kuruluyor.

CHP heyetinden Başkan Cihan’a ziyaret CHP heyetinden Başkan Cihan’a ziyaret

Bugün saat 19.00’da Hopa TSO Atatürk Konferans Salonunda ‘Hopa Kültür Sanat Meclisi’ için vatandaşlar ile bir araya gelindi.

Kültür Sanat Meclisi hakkında konuşma yapan Şafak Murat Şahin, “Burada yapmak istediğimiz şey aslında seçimlerde de söylendiği gibi katılımcı bir ruh zaten Hopa’nın vardı bunu geri getirmeye çalışmak. Bunu yeşertmekten başka bir şey değil. Dolayısıyla sanat meclisinde şuanda pratiklerden çok biraz daha yordamın nasıl olacağını konuşmamız gerektiğini düşünüyorum. Dertlerimizi birbirimize anlatalım, tanışalım. Tamamen belediyeye temenni bir şey değil aslında bu ama biz çıkmak zorunda kaldık. 

Kent konseyini  bu ay meclisten geçti. Oluşturulacak bütün meclislerin aynı zamanda kent konseyine bağlı olması çok daha demokratik bir şey olacağını düşünüyorum. Çünkü bu ilerde belediye ile bir protokol sağlayacağımız bir zemin oluşturabiliriz. Katılımcı ruhunu sonuna kadar yaşayacağımız bir beş yılın olacağını gönül rahatlığı ile söyleyebilirim” dedi.

Konuşmanın ardından katılımcılar ile birlikte yaratıcı ve yapılması gereken kültür sanat alanları ile ilgili fikir alışverişlerinde bulunuldu.

Whatsapp Image 2024 05 13 At 20.54.54 (1)

Editör: AYŞE ÖZDER