31 Mart yerel seçimlerin yaklaşması ile birlikte adaylar belirlenmeye başlandı.

AK Parti merkez ve ilçelerindeki adayları Artvin Çoruh Üniversitesi Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezinde açıkladıktan sonra ilçelerde aday tanıtımları yapıldı.

Hopa AK Parti İlçe binasında Belediye Başkan Adayını tanıtan AK Parti teşkilatı, parti binasında partililer ile bir araya geldi.

Hopa AK Parti Belediye Başkan Adayı Ati Utku Cihan, yeni bir Hopa için yola çıktıklarını vurguladı. Cumhur İttifakı adayı olarak partililere seslenen Cihan, “Hopa’mızın daha da güzelleşmesi ittifakımız ve sizlerin desteği ile olacaktır” dedi.

AK Parti Hopa Belediye Başkan Adayı Ati Utku Cihan, “31 Mart Yerel Seçimleri için güzel ilçemiz Hopa’dan aday adayı olduğumu biliyordunuz. Süreçle ilgili kısa bir bilgi vermek istiyorum. Aday adaylığı sürecimiz, temayül yoklamaları, kamuoyu araştırması ve anketler sonrasında Genel Merkezimizin teveccühü ile Cumhur İttifakı adayı olarak şu an sizlere sesleniyorum. Arkadaşlar, yeni bir Hopa için yola çıkıyoruz. Zaman kaybetmeden bugün itibariyle kollarımızı sıvayıp el ele, gönül gönüle Hopa’mızın daha da güzelleşmesi ittifakımızın ve sizlerin destekleriyle olacaktır. 31 Mart akşamı büyük coşkuyu hep birlikte yaşayacağız. 1 Nisan sabahı makam odasında değil sahada belediyecilik hizmetlerine başlayacağız. Gün hizmet günüdür. Çok zaman kaybettik” dedi.

“Gün Birlik ve Beraberlik Günüdür”

Hopa halkının talepleri, istekleri ve şehrin eksikleri doğrultusunda Hopa halkına hizmet edeceğini vurgulayan Cihan, “Gün birlik ve beraberlik içinde el ele birbirimizden güç ve enerji alarak çalışma günüdür. Bu coşku ve heyecanla aşkımız ile halkımıza mahcup olmadan herkesin belediyesi herkesin belediye başkanı olarak ekibimizle birlikte hizmete talibim. Bu işin mutfağından gelen biri olarak sorunlarımızı, şehrimizin eksiklerini, halkımızın eksiklerini ve taleplerini bilen biri olarak Ankara’nın da gücünü alarak Hopa’mızın hak ettiği hizmetlere kavuşturmak üzere bu yola çıkıyoruz. Aday adaylığı sürecinde bu davaya gönül vermiş birbirinden kıymetli aday adayı arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum”

“Bu süreçte her daim yanımda olan siz hemşerilerimize Artvin için büyük bir şans olan Sayın Bakanımız Faruk Çelik’e, AK Parti İl Başkanıma, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları başkanlarım ve yönetimlerine AK Partimiz ve Cumhur İttifakımız değerli il ve ilçe teşkilatlarına canı gönülden teşekkür ediyorum. Şimdi zaman el ele gönül gönüle zorlu yollara düşme zamanı bu güzel, bu dürüst, bu tertemiz insanların geleceğine sahip çıkma zamanıdır. Dostlarım bana ve ekibime vereceğiniz desteğe çok teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Hopa’da; Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Aşkın Bak, AK Parti Artvin Milletvekili Faruk Çelik, AK Parti İl Başkanı Fatih tahtalı, MHP İl Başkanı Serdar Kılınç ve AK Parti teşkilatları katıldı.

Demirhan Elçin’den Kaset Olayına Cevap Demirhan Elçin’den Kaset Olayına Cevap

Ayla ALKAN

Editör: AYLA ALKAN