İl Genel Meclisi Mart ayı 5’inci dönem 1’inci birleşimi bugün İl Genel Meclisi Toplantı Salonunda Furkan Çakmak başkanlığında gerçekleştirildi.

Meclis üyelerinin katıldığı toplantıda hafta boyunca alınacak olan kararlar şöyle:

“5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 17. maddesi hükümleri uyarınca denetim komisyonu tarafından düzenlenen 2023 yılına ait raporun okunarak meclisin bilgisine sunulması.

İl Özel İdaresi makine parkında bulunan makine ve ekipmanların kiralanabilmesi için, 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 10/0. maddesi hükümleri uyarınca 2024 yılı ücret tarifelerinin yeniden belirlenmesi ile ilgili plan ve bütçe komisyonu raporunun görüşülmesi.

Mülkiyeti il özel idaresine ait, Artvin ili merkez ilçesine bağlı Salkımlı köyü Silavur mevkiinde bulunan tapuda 176 ada ve 10 nolu parselde kayıtlı 315,75 metrekarelik kısmına, düzensiz göçmen ön kabul ve sevk merkezi yapılmak şartıyla, 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 10/f. maddesi hükümleri uyarınca Artvin İl Göç İdaresi Müdürlüğüne tahsis edilmesi ile ilgili plan ve bütçe komisyonu raporunun görüşülmesi.

İşletme ve iştirakler müdürlüğü uhdesinde faaliyet gösteren Hopa kopmuş otobüs parkı, Hopa Esenkıyı tır parkı, Arhavi tır parkı ile Sarp köyünde bulunan 2 adet küçük otoparkın ücretlerinin, 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 10/0. maddesi hükümleri uyarınca yeniden belirlenmesi ile ilgili plan ve bütçe komisyonu raporunun görüşülmesi.

Artvin ili Yusufeli ilçesi sınırları içerisinde yapımı devam eden "özgüven regülatörü ve HES" projesine ait imar planı değişikliğinin, 5302 sayılı il özel idaresi kanununun 10/c. maddesi hükümleri uyarınca onaylanması ile ilgili imar ve bayındırlık komisyonu raporunun görüşülmesi.

Artvin ili Şavşat ilçesine bağlı Tepeköy köyü sınırları içerisinde Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından yapımı planlanan "gelişme konut alanı" projesine ait hazırlanan uygulama imar planı ile nazım imar planının, 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 10/c. maddesi hükümleri uyarınca onaylanması ile ilgili imar ve bayındırlık komisyonu raporunun görüşülmesi.

Gençler Kültür Haftasını Horonla Kutladı Gençler Kültür Haftasını Horonla Kutladı

Artvin ili Şavşat ilçesine bağlı Kocabey köyü sınırları içerisinde Alibey Aydın tarafından yapımı planlanan "ticaret-turizm alanı" projesine ait hazırlanan uygulama imar planı ile nazım imar planının, 5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 10/c. maddesi hükümleri uyarınca onaylanması ile ilgili imar ve bayındırlık komisyonu raporunun görüşülmesi.

Artvin ili Kemalpaşa ilçesine bağlı Üçkardeş köyü sınırları içerisinde Necati Kapçioğlu tarafından yapımı planlanan "otel alanı" projesine ait hazırlanan uygulama imar planı ile nazım imar planının, 5302 sayılı il özel idaresi kanununun 10/c. maddesi hükümleri uyarınca onaylanması ile ilgili imar ve bayındırlık komisyonu raporunun görüşülmesi.

5302 sayılı il özel idaresi kanununun 13. maddesi hükümleri uyarınca ilimiz il genel meclisi üyelerince verilen önerge ile ilgili su, altyapı ve kanalizasyon hizmetleri komisyonu raporunun görüşülmesi.

İşletme ve iştirakler müdürlüğü uhdesinde faaliyet gösteren sinema salonunun bilet ücretleri ile etkinliklerde kullanılmak üzere günlük kiralama bedelinin, 5302 sayılı il özel idaresi kanununun 10/0. maddesi hükümleri uyarınca yeniden belirlenmesi.

5302 sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 18. ve 39. maddelerine istinaden hazırlanan ilimiz Özel İdaresinin 2023 yılına ait faaliyet raporunun görüşülmesi.”

Hikmet BAŞAR

Editör: HİKMET BAŞAR