Önceki dönem Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin’in seçim döneminde Bel-yap üzerinden aldığı 90’ın üzerinde işçi belediyeye yük oluyor.

Gelirin yaklaşık yüzde 80’inin personel giderlerine harcandığı bilinen Artvin Belediyesinde durum kriz boyutuna ulaştı.

Son yapılan mahalli idareler seçiminde Artvin Belediye Başkanlığına seçilen Bilgehan Erdem’in fazla işçiler konusunda nasıl bir tasarruf uygulayacağı merak konusu oldu.

Kurt: Gerçek lezzetleri dünyaya tanıtacağız Kurt: Gerçek lezzetleri dünyaya tanıtacağız

300 milyonun üstünde borcu bulunan belediyeyi devralan Erdem, fazla işçi krizine çalışanları da mağdur etmemek için çözüm yolu arıyor.

Fazla işçinin işten çıkarılması için Sayıştay ve bakanlık raporunda yer alan ikaza rağmen Başkan Erdem, şahsına verilecek cezayı da göze alarak işçileri mağdur etmemek için işten çıkarmayacağını söyledi.

İşçilerin iş garantisini 1 Mayıs’taki mitingde veren Erdem burada yaptığı konuşmada şunları söylemişti:

“Benim ağzımdan çıkacak bir cümle insanların hayatlarını belirleyecek. Biz gelmeden önce belediyeye alımlar oldu. Kardeşlerimiz canlarımız, sokakta omuz omuza meydanlarda el ele, sırt sırta verdiğimiz emekçiler belediyeye alındılar. Onlar için birçok insan bazı tasarruflarda bulunacağımızı söyledi. Biz yıllardır emekten, dayanışmadan yana biri olduk. Hiçbir emekçi çalışan kardeşimi işinden etmemenin gururunu, mutluluğunu yaşıyorum.”

Başkan Erdem’in nasıl bir yol izleyeceği, önümüzdeki günlerde belli olacak.

Editör: ALİ ERAY ÇELİK