Artvin’de Çoruh elektrik enerji şirketinde çalışan işçiler zorlu hava koşullarına rağmen çalışmalarına devam ediyor.

Karlı havalarda, ağır ve tehlikeli işler grubunda çalışan işçilerin zorlu mücadelesi devam ederken düşük maaşlar grubundan ücret almaları ise dikkat çekti.

Büyük Birlik Partisi Artvin İl Başkanı Engin Şen, işçilerin yaşadığı mağduriyeti dile getirerek Artvin’deki STK ve siyasi parti yetkililere seslenerek “artık taşın altına el koymaları için davet ediyorum” dedi.

Özel sektör ve istihdam alanlarının Artvin’de kısıtlı olması nedeni ile işçilerin ezilmesine karşı çıkan Şen, “memleketin gençlerini üç beş şirketin fırsatçılığına mahkum etmeyeceğiz” ifadelerine yer verdi.

Şen, konuşmasının devamında “Artvin'de partimizi bundan bir yıl önce kurarken bir söz vermiştim. Artvin'in her sorunu ile sendendir bendendir deyip ötekileştirmeden gücümüz yettiğince mücadele edeceğiz diye. Günlerdir birçok arkadaşımız ile konuşuyoruz. Birincisi Çoruh elektrik enerji şirketi ve burada çalışan işçi kardeşlerimizin çalışma şartlarında ağır ve tehlikeli işler grubuna girmesi ve bu değerlendirmeye göre maaşların hesaplanarak haklarının ödenmesi gerekirken karda kışta dağ, taş, köy, yayla demeden gezen bu kardeşlerimiz maalesef en alt maaş grubundan ücretlerini almaktadırlar”

Halk pazarında bu haftanın fiyatları nasıl? Halk pazarında bu haftanın fiyatları nasıl?

“Özel sektörün ve istihdam alanlarının ilimizde kısıtlı olmasını da fırsat bilen bu gibi şirketler, bunu koz olarak kullanarak işçi kardeşlerimizi sürekli ezmektedirler. Aynı sorunlar Cerattepedeki şirkette de yaşanmakta, aynı sorunlar sahibi Artvin’li olmayan karayollarındaki taşeron şirkette de ve bir türlü söz verildiği halde çözüme kavuşamayan belediye ve özel idarede işçilerimizde de yaşanmakta. Bu memleketin gençlerini üç beş şirketin fırsatçılığına mahkum etmeyeceğiz. Artvin’deki bütün STK ve siyasi parti yetkililerini de bu konuda artık taşın altına el koymaları için davet ediyorum” dedi.

Ayla ALKAN