Artvin Çoruh Üniversitesi (AÇÜ) öğrencileri, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını yaptıkları basın açıklaması ile protesto etti.
AÇÜ Sağlık Kültür ve Daire Başkanlığı koordinesinde organize edilen protesto için Türkiye ve Filistin Bayrakları taşıyan öğrenciler ve bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri üniversitenin merkez yerleşkesindeki kütüphanenin önünde toplandı. 
Öğrenciler adına basın açıklamasını okuyan Rabia Keskin, Gazze’de insanlık dramının yaşanmakta olduğunu ve uluslararası hukuk ihlalleriyle tarihte eşi benzeri görülmemiş bir soykırımın gerçekleştirilmekte olduğunu ifade etti. 
İşgalciliği ve zalimliğiyle bilinen Netanyahu yönetimindeki İsrail’in, sivil yerleşim alanlarını hedef almayı sürdürmekte olduğunu kaydeden Keskin, “İsrail'in saldırıları altında masum sivillerin acıları her geçen gün artmakta; bebekler, çocuklar, kadınlar, masum hayatlar, terör devleti Siyonist İsrail'in baskısı altında yitip gitmektedir.” dedi.
“Çocuk, kadın, yaşlı demeden soykırım yapmıştır”
Uluslararası antlaşmaları ve hukuk kurallarını hiçe sayan Netanyahu ve çetesinin, bu cinayetlerle dünyada eşi benzeri olmayan bir soykırımı pervasızca sergilemekte olduklarını söyleyen Keskin, “Sadece Filistinli kardeşlerimizin değil tüm Müslümanların izzeti her geçen gün çiğnenirken gerçekleşen bu katliam, katil İsraillin Ortadoğu'da bir çıbanbaşı olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur. Bu lanetli kavim, Siyonizm ideolojisiyle bölgeyi kan gölüne çevirmiş çocuk, kadın, yaşlı demeden soykırım yapmıştır. Katil İsrail son 50 yıldır yüz binlerce Filistinli masum halkı zorla evinden, topraklarından ayırarak, yasadışı bir şekilde sadece İsrailli yerleşimcileri barındıran meskenler kurmaktadır. Sadece Batı Şeria'da 700 bin işgalci yerleşimci yasadışı olarak yaşamaktadır. Filistin halkının insani, ekonomik, sosyal ve kültürel hakları yıllardır sistematik bir şekilde ihlal edilmektedir.” ifadelerini kullandı.
“Katliamlar uzun süredir tüm dünyanın gözü önünde devam etmektedir”
Dünyadaki tüm Müslüman devletleri ve vicdan sahibi tüm dünya toplumlarını, bu soykırımın durdurulabilmesi için Filistin halkına destek olmaya davet eden Keskin, bu acımasız soykırımcı Siyonist terör devleti İsrail'i lanetlediklerini kaydederek, şunları söyledi:
“Son olarak Refah'taki çocukları hedef alan saldırılarla insanlığa karşı en rezil, acımasız suçlardan birini daha işleyen İsrail'in, sistematik bir şekilde yürütülen soykırım ve masum canları katletmesi kabul edilemez hale gelmiş olup, katliamlar uzun süredir tüm dünyanın gözü önünde devam etmektedir. Kendilerini üstün medeniyet olarak gören, başta ABD olmak üzere birçok Batılı ülke yönetimleri, İsrail'e gerek silah desteği gerekse diplomatik destek vererek bu katliamların modern çağda gerçekleşmesinde pay sahibi olmaktadırlar.”

Kolluk Kuvvetlerinden Sürücüler İçin Uyarılar Kolluk Kuvvetlerinden Sürücüler İçin Uyarılar

Editör: Aleyna SARIGÜL MERT