MHP Artvin KAÇEP’ten Aşure İkramı MHP Artvin KAÇEP’ten Aşure İkramı

Artvin Belediyesi koordinesinde, Artvin Kafkasör Geleneksel Boğa Güreşlerini Yaşatma ve Yaylalarını Koruma Spor Kulübü Derneği tarafından, 2 asrı aşkın geçmişe sahip kültür ve geleneği yaşatmak için organize edilen boğa güreşleri, şehir merkezine 12 kilometre mesafede, ormanlarla çevrili 1200 rakımlı Kafkasör Yaylası'nda gerçekleştiriliyor.

Whatsapp Image 2024 06 24 At 14.58.48 (2)

Bu yıl 43’üncüsü düzenlenecek olan Kafkasör Kültür, Turizm ve Sanat Festivali 3-7 Temmuz 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Kafkasör Yaylasında 200 yılı aşkın bir süredir devam eden geleneksel Boğa güreşlerinin yapıldığı Kafkasör Arena’da tribün genişletme ve hakem kulesini yenileme çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

Kafkasör arena

Başkan Erdem çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada, “Festivalimiz ve Kafkasör Yaylamız şehrimizin hem sosyal yaşam alanı hem de kültürümüzün önemli bir parçası. Bu alandaki çalışmalarımızla hem festivalimize ev sahipliği yapacak alanın kapasitesini artırıyoruz hem de katılımcılarımızın konforunu sağlıyoruz. Kafkasör’ü daha modern ve kullanışlı bir sosyal yaşam alanı haline getirerek, festivale katılan vatandaşlarımıza en iyi deneyimi sunmayı hedefliyoruz” dedi.

Whatsapp Image 2024 06 24 At 14.58.48 (1)

Editör: HİKMET BAŞAR