Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Engin Şen, Cuma namazı sonrasında ziyaret gerçekleştirdiği kurban pazarında esnafın zorluk çektiğini söyledi.

Üreticiler ve çiftçiler ile bir araya gelen Şen, kurban Pazar yerinin çözüme kavuşarak Artvin’de kapalı ve düzenli bir alan olması gerektiğine dikkat çekti.

İlgili konu ile ilgili yetkililere seslenen Şen, “Üreticimiz çiftçimiz bir yıl boyunca dağ, bayır, yağmur, çamur, sıcak, soğuk, bayram, cenaze demeden çalışıp büyük bir emek verip hayvanlarını buraya getiriyor. Geçmişten gelen ve bu gün hala devam eden bu pazar yeri sıkıntılarının bir an evvel çözüme kavuşması gerekmektedir. Zaten bir yıl bu hayvanların peşinde emek harcamış çiftçimiz buraya geldiğinde de çadır çekmek, yemlik yerleştirme suluk yerleştirme gibi birçok iş ile uğraşmak zorunda kalıyorlar. Kaldıkları bu pazar yerlerine paralarını dahi ödeyen bu çiftçilerimiz için ilimize kapalı ve düzenli pazar yeri oluşturmak gerekmektedir. İlgili kurum, kuruluş ve belediyenin en kısa zamanda bu düzenlemeleri yapmaları lazımdır" ifadelerinde bulundu.

Minik Öğrencilerden Ziyaret Minik Öğrencilerden Ziyaret

Haber Merkezi

Whatsapp Image 2024 06 07 At 13.29.55Whatsapp Image 2024 06 07 At 13.29.56 (2)Whatsapp Image 2024 06 07 At 13.29.56 (1)

Editör: Haber Merkezi