31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri için belediye başkan adayları seçim çalışmalarına devam ederken en küçük yönetim birimi olan muhtarlıklarda seçilebilmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Borçka mahallerinde seçim süreçlerine var olan kadın muhtar adayları ise seçime renk katmaya devam ediyor. Bir mahallenin yönetiminde sorumlu olmak ve seçildiği bölgedeki vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için var olan kadın muhtar adayları iddialı bir şekilde çalışmalarına devam ediyorlar.

Kadınların seçimlerde ve günlük hayatta daha fazla yer edinmesi gerektiğine inanan Borçka Merkez Mahalle Muhtar Adayı Fatma Duran, mahalle halkına güvendiğini söyleyerek adaletli bir seçim olmasını istediğini belirtti.

Aday olduğu merkez mahallesinde diğer adaylar ile muhtarlık yarışını sürdüren Duran, “tuttuğunu koparan biriyim” diyerek mahallesine hizmet etmek istediğini aktardı.

Doğup büyüdüğü ilçede muhtar olmak isteyen Fatma Duran, evli ve üç çocuk annesi olduğunu söyledi. 56 yaşında olan Duran, mücadeleyi sevdiğini vurgulayarak muhtar adayı olmak için bu yola çıktığını ifade etti. Duran, kendisini tanıtarak şu sözleri dile getirdi “Borçka Merkez Muhtar Adayı olarak buradayım. Artvin Borçka doğumluyum. Borçka'da doğdum Borçka'da büyüdüm lise mezunuyum ayrıca ev hanımıyım. Ambarlı Köyünde evli ve 3 çocuk annesiyim mücadeleyi seven biriyim 18 yıl oldu eşimi kaybettim üç çocuğumu kendim büyüttüm.”

Merkez Mahalle muhtarı olarak vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak ve sorunları için çözüm üretmeye çalışacağını söyleyen Duran “ne yapılması gerekiyorsa onu yapacağım” diyerek “Mahallem içinde bir şeyler yapacağıma inandığım için bu yola girmeye karar verdim kendime inancım var güçlü bir karakterim. Çalışkan tuttuğunu koparan biriyim mahalleme hizmet etmek istiyorum. Vaadime gelirseniz ben oy taşıma işine girmedim mahalle halkına güveniyorum adaletli bir seçim olmasını istiyorum. Vaadim de merkez mahalle muhtarı olarak ne yapılması gerekiyorsa onu yapacağıma söz veriyorum hepinize hayırlı ve sağlıklı seçimler diliyorum” ifadelerine yer verdi.

Fatma Duran’ın Merkez Mahalle Muhtarlığındaki azaları şu şekilde;

Borçka’da Tur Sezonu Açıldı: Yoğun İlgi Borçka’da Tur Sezonu Açıldı: Yoğun İlgi

Fehmiye Şentürk, Anıl Koyuncu, Gözde Gökçelik, Bilgin Sarıahmetoğlu, Mustafa Öztürk, Neslihan Kurtuluş, Ayhan Kantarcı, Mehmet Duysak

Editör: AYŞE ÖZDER