İçişleri Bakanlığı ve Artvin Valiliği himayelerinde İl Millî Eğitim Müdürlüğü koordinesinde, 12.sınıf öğrencilerine sosyal etkinlikler kapsamında 26-30 Ocak tarihleri arasında Ankara, Bursa ve Kocaeli illerine planlanan gezi için öğrencilerdün saat 18.00'de hareket ettiler.

Öğrencilerin Büyükşehirlerdeki üniversiteler ve millî teknolojiler konusunda bilgi sahibi olmaları, teknolojinin gelişmesinde gelecekte çalışmalar yapmaları konusunda kariyer seçimlerine destek olmak ve öğrencilere motivasyon sağlamak amacıyla üniversitelerin ve millî teknoloji üreten firmaların ziyaret edileceği geziye ilden 4 öğretmen refakatinde 42 öğrenci katıldı.

Öğrencileri il merkezinden idareci ve veliler uğurlarken Hopa ilçesinden İl Millî Eğitim Müdürü Fahri Acar, İlçe Millî Eğitim Müdürü Sezai Aydın ve veliler yolcu etti.

Muğla’dan nalbant getirildi Muğla’dan nalbant getirildi

İl Müdürü Acar, öğrencilere güzel bir gezi ve iyi yolculuklar dileyerek kariyer gezisi kapsamında öğrencileri Ankara'da 2 gün misafir edecek İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve destekleri için Artvin Valisi Yılmaz Doruk'a teşekkür etti.

Acar, birçok öğrenci için ufuk turu niteliğindeki kariyer yolculuğu projesinin devam edeceğini belirterek sözlerini tamamladı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü