Kent merkezine 18 kilometre uzaklıktaki 2 bin rakımlı Mersivan Dağı eteklerinde 2009'dan beri hizmet veren kayak merkezinde, toplamda 1300 metre uzunluğunda 2 ayrı pist, 595 metre uzunluğunda telesiyej ve 159 metrelik teleski bulunuyor.

Ladin, köknar ve çam ağaçlarıyla çevrili doğasının içinde birçok kayaksevere ev sahipliği yapan pist çok sayıda ziyaretçiyi ağırlamaya devam ediyor.

"Ziyaretçi sayısı üst düzeyde"

kayakmerkezi1

CHP meclis üyeleri belli oldu CHP meclis üyeleri belli oldu

Sezonun açıldığı ilk günden itibaren yoğun ilgi gören kayak merkezi, özellikle hafta sonları çok sayıda vatandaşa kayak eğlencesi fırsatı sunuyor.

Artvin Gençlik ve Spor Müdürlüğünce işletilen tesiste, sezon boyunca teknik ve mekanik tüm hazırlıklar yapılıyor.

Kayak merkezinden sorumlu İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü Spor Hizmetleri Şube Müdürü Mehmet Başköylü, kış turizmindeki önemli merkezlerden biri olan Atabarı Kayak Merkezi’nin turist sayısının da bir hayli fazla olduğunu belirtti.

Mevcut kar kalınlığının 110 cm olduğunu ifade eden Başköylü, geçen hafta meydana gelen teleski arızasının hızlı bir şekilde giderildiğini kaydetti.

Ziyaretçi sayısının üst düzeyde olduğunu aktaran Başköylü, “İki tesisimizde de eksiksiz bir şekilde çalışıyoruz.” dedi.

Yerli ve yabancı çok sayıda kayakseverin tesise geldiğini ifade eden Başköylü, ekip arkadaşları ile birlikte herhangi bir teknik aksaklık yaşanmaması için 7/24 esasıyla takipte olduklarını aktardı.

Ayşe ÖZDER

kayakmerkezi1.jpg4