Esaret altında yaşamayı kabul etmeyen Türk milletinin kahramanlık destanlarından biri olarak tarihe yazıldığını belirten Yusufeli Kaymakamı Hüseyin Kaptan 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi Anma Günü vesilesiyle mesaj yayınladı.

Yusufeli nüfusu 18 bin 854 Yusufeli nüfusu 18 bin 854

Yusufeli Kaymakamı Hüseyin Kaptan mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Türk ve dünya tarihinde önemli bir dönüm noktası olan 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi, tarih boyunca hürriyet ve istiklâlini her şeyin üstünde tutan, gerektiğinde bu uğurda canını veren, hiçbir zaman esaret altında yaşamayı kabul etmeyen aziz milletimizin kahramanlık destanlarından biri olarak şanlı tarihimizdeki yerini almıştır.

Üzerinde yaşadığımız topraklar; vatan ve bayrak sevgisiyle hiçbir fedakârlıktan çekinmeyen, korkusuzca şehitlik ve gazilik mertebelerine erişen büyük kahramanlarımızın bizlere en kıymetli armağanı ve emanetidir. Bu vatana sahip çıkmak ve daha da kalkındırarak ileriye götürmek aziz şehitlerimize ve gelecek nesillerimize karşı ortak sorumluluğumuzdur.

Bu düşüncelerle, Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde bu toprakları bize mukaddes bir vatan olarak emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum. Ruhları şad olsun”