31 Mart Pazar günü yapılan Mahalli İdareler Seçimi tüm Türkiye’de olduğu gibi Hopa’da da seçim gerçekleşti.
Hopa’da kullanılan 12.413 geçerli oyun 7.154’ünü alan Cumhuriyet Halk Partisi adayı Utku Cihan Hopa Belediye Başkanı seçildi. En yakın rakibi Cumhur İttifakı Belediye Başkan adayı Ati Utku Cihan ise 5 bin 259 oy aldı.

918 tır Türkiye’den yurt dışına çıkış için sırasını bekliyor 918 tır Türkiye’den yurt dışına çıkış için sırasını bekliyor

Cumhur İttifakı Adayı Ati Utku Cihan, yerel seçim sonrasında ilk açıklamasını yaparak Belediye Başkanlığını kazanan Utku Cihan’ı tebrik etti.

Yerel seçim sürecinin demokratik bir ortamda gerçekleştiğini söyleyen Cihan, “24 Kasım 2023 tarihinde aday adaylığı başvurusu ile başlayan hizmet serüvenimiz, 8 Şubat 2024 tarihinde Belediye Başkan adayı olarak taçlandırılmıştır. Bu süreçten sonra 50 günü aşkın zamanda yürüttüğümüz seçim çalışmalarında sıkılmadık el, çalınmadık kapı bırakmadık. Sevdamız Hopa diye çıktığımız hizmet yarışında bizlere kapılarını açan, sıcak ve samimi ilgi gösterip destek veren çok kıymetli Hopalı hemşehrilerime, bu süreçte benimle birlikte hareket ettiğimiz Belediye Meclis Üyesi adayı yol arkadaşlarıma, Cumhur İttifakı İlçe Başkanlarıma, her daim yanımızda yer alan Kadın kollarımıza, enerjisi hiç eksik olmayan gençlik kollarımıza, kıymetli eşim ve aileme sonsuz şükranlarımı sunarım.  Kazanan Hopa olsun, kazanan Hopalı olsun.  Seçim sürecini demokratik bir ortamda sürdüren, hiç bir taşkınlığa ve olumsuzluğa fırsat vermeden süreci yöneten tüm siyasi parti ilçe başkan ve yönetimlerine çok teşekkür ederim. Hopa Belediye Başkanlığını halkımızın tercihi ile kazanan Utku Cihan'ı  tebrik eder, çalışmalarında başarılar dilerim” ifadelerine yer verdi.

Editör: Haber Merkezi