Şeffaf belediyecilik ilkesi doğrultusunda Asım Aydın parkında halka açık yapılan toplantıda Erhan Yılmaz başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıda gündem maddeleri arasında yer alan Cumhuriyet Mahallesi İnönü Caddesi, Mustafa Kemal Atatürk Caddesi güzergahlarında şehir içi trafik akışının tek yönlü olarak düzenlenmesine karar verildi.

kemalpaşa meclis

Geçtiğimiz günlerde belediye başkanlığı tarafından duyurusu yapılan belediye logosunun değişimi de gündeme alınarak oy çokluğu ile kabul edildi.

İlçeye faydasının olmadığı gerekçesiyle Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Üyeliğinden ayrılma konusunun da görüşüldüğü toplantıda, Ocak ayına kadar birliğe üyeliğin devam edilmesi kararı alındı.

“Soner Yılmaz  isimli vatandaşın 153 ada 187 nolu taşınmazı için İmar Planında Emsal artışı konulu yazılı talebi” ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyonu kararı doğrultusunda oy birliği ile onaylandı.

Gündem maddelerinde yer alan, “Aycan Ayçiçek isimli vatandaşa ait 02.05.2024-651 sayılı dilekçesinde Kemalpaşa Belediyesinin hali hazıra mevcut 1/1000 Ölçekli İmar Planında Turizm Alanları Başlıklı parsellere ilişkin meri imar planında verilen emsal alanına ilave olarak 1500 metrekare altındaki alanlarda yüzde 15, 1500 metrekare ve üzeri parsellerinde yüzde 30 emsal artışı ve mevcut kat yüksekliğine ilave maksimum 2 kat olacak şekilde kat yüksekliği artışı konulu talebi dilekçesi” ise İmar ve Bayındırlık Komisyonu Kararı doğrultusunda reddedildi.

Whatsapp Image 2024 06 04 At 15.29.42 (1)

Gazeteciler Kemalpaşa’da Söyleşi Gerçekleştirdi Gazeteciler Kemalpaşa’da Söyleşi Gerçekleştirdi

Mecliste şu gündem maddeleri de görüşüldü:

“İlhan Alper isimli vatandaşın talebi; Kemalpaşa ilçesi cumhuriyet mahallesi 153 ada 170 nolu parsel daha önce imar planında konut alanı olup, buna göre ifraz edilerek tapular çıkarılmıştır. Söz konusu yeşil alanın aynı parselde yeşil Alan olarak terk edilmiş alana kaydırılmasını arz ve talep ederim.

Temel Yılmaz isimli vatandaşın 161n ada 101 nolu parselin bulunduğu alanda inşaat kat yüksekliğinin 30.50 olarak irtifa verilmesi talebi.”

Editör: HİKMET BAŞAR