CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Karadeniz’de ki ilk mitingini Artvin’de yaptı.  Valilik önünde bulunan 15 Temmuz Milli İrade meydanında gerçekleşen mitingde konuşan CHP Artvin Belediye Başkan Adayı Bilgehan Erdem, neden sürekli kırmızı kazak giydiğini açıklarken konuşmasını vasiyetini açıklayarak bitirdi.

Gerçekleştirdiği konuşma sırasında ‘Kırmızı Kazaklı Bilgehan Erdem’ sloganı atılınca neden sürekli kırmızı kazak giydiğine cevap verirken mitinge katılan vatandaşlar tarafından hediye edilen kırmızı kazağı giydi.

Kırmızı Kazağını Giydi Ve Vasiyetini Açıkladı-4Bilgehan Erdem mitingde kırmızı kazağı Türk bayrağı rengi olduğu için giydiğini aktararak “Sordular, dediler ki niye kırmızı kazak, niye vazgeçmiyorsun? Onlara vereceğim tek cevap var. Bu renk, bu toprakları kanlarıyla sulayanların kanlarından yapılmıştır. O yüzden kırmızıyı seçtim. Aynı zamanda Cumhuriyet Halk Partisi’nin de rengidir. Bayrak düşmesin, hiçbir bayrak aşağı inmesin diye seçtim”  dedi.

Lükse karşı olduğunu belirten Erdem, “Ben bir devlet memuruyum. Kravat giyerim ama ben sizlerden biriyim. Ben halk çocuğuyum. Lüks şeyleri üstüme giymem. Çünkü benim anam beni inek sağarak, süt sağarak, çiftçilik yaparak yetiştirdi. Ayıptır lüks. Ayıptır, saltanat ayıptır şatafat harcamak ayıptır, günahtır. Ne paramı ne halkın parasını bir kuruşunu lükse, şatafata asla harcayacağım. Bunun böyle benim bilinmesini istiyorum” ifadelerini kullandı.

Kırmızı Kazağını Giydi Ve Vasiyetini Açıkladı-1"Ola ki başka bir yerde ölürsem beni bu topraklardan mahrum bırakmayın"

AK Parti il teşkilatındaki karışıklıklar seçim sonucuna yansıdı AK Parti il teşkilatındaki karışıklıklar seçim sonucuna yansıdı

AK Parti Artvin Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocatepe hakkında konuşan Erdem, “Ben bu memleketten gidici değilim. Buna da memleketten gidecek olanlar, buraya çivi çakmayanlar, bir evi bile olmayanlar gelmiş, sizleri yönetmeye talip olmuşlar. Ben sizin çocuğunuzum ve ben bu memlekette öleceğim. Bu memleketi bilmeyenlere değil, bu memlekette ölmeyi planlayanlara, ölmeyi isteyenlere, verin oyunuzu. Kardeşinize, öğretmeninize, evladınıza, yavrunuza sahip çıkın” ifadelerini kullandı.

Kırmızı Kazağını Giydi Ve Vasiyetini Açıkladı-3Erdem 28 yıl öğretmenlik yaptığını açıklarken “Çocuklarınızı okuttum. Onları okuttuk, mühendis yaptık, doktor yaptık, hakim yaptık, öğretmen yaptık. Şimdi ben sizlere emanetim. Benim güzel kardeşlerim, ben belediye başkanı olduktan sonra emekli olduktan sonra burada ölmeyi planlıyorum. Eşim burada, ağabeyim burada, ablam burada. Benim onlara ve sizlere bir vasiyetim var” dedi.

Kırmızı Kazağını Giydi Ve Vasiyetini Açıkladı-2Konuşmasını vasiyetini açıklayarak sonlandıran Erdem, “Çocuklarıma, ablama, ağabeyime, eşime, canım anama vasiyetimdir. Ben burada öleceğim. Ola ki başka bir yerde ölürsem canım anam, canım ağabeyim, canım ablam, canım Çocuklarım, canım eşim beni bu topraklardan mahrum bırakmayın. Benim cenazemi Genya’nın suları yıkasın, Benim tabutum Genya’nın ladininden olsun. Ne olur beni bu topraklara gömün” şeklinde konuştu

Editör: ALİ ERAY ÇELİK