TFF 3 Lig 1. Grupta mücadele eden Artvin Hopaspor, bugün Tarsus İdman Yurdu ile karşı karşıya geliyor. 

Karşılama öncesinde açıklamalarda bulunun Artvin Hopaspor Kulüp Başkanı Lütfü Kolçak, maçı almaya hazır olduklarını söyleyerek şu sözleri dile getirdi “Takım bu sezon başladık iki maç oynadık. Birinci maç sahamızda berabere kaldık geçen hafta Arguvanı yendik. Şuanda puanımız dört. Baktığımız zaman ligde bütün maçları alan takım yoktur hepsinin bir beraberliği vardır. Bugün Tarsus İdman Yurduna oynuyoruz. İnşallah bugün bu maçı da alıp haftaya Mardin’e gideceğiz. Tamamen hazırız, bu maçı almaya hazırız bir aksi durum olmazsa bu maçı alıp yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Tarsus İdman Yurdu Hocası Metin İnan, takımlarının genç bir takım olduğunu söyledi.

Hopaspor karşılama 2-1 İki sakat oyuncularının bulunduğunu dile getirerek iki camia içinde sorunsuz bir maç gerçekleşmesini diledi. İnan “Takımımız şuanda çok genç bir takım. Ligin en genç takımlarından biriyiz ama kendimizi bilerek oynamaya çalışıyoruz. Ne yapmamız gerektiğini biliyoruz, mücadele etmeye çalışıyoruz. Bu şekilde maça hazırlanıp geldik. Burada da çok güzel bir ortam var hem hava şartları olsun hem sahanın güzelliği olsun her şey futbol oynamaya müsait. Bizde burada elimizden geleni yapıp şehrimize en güzel şekilde dönmek istiyoruz. Sakat oyuncumuz var iki tane tedavisine devam ediyorlar. Ama onların yerini dolduracak çok iyi arkadaşlarımız var. Sakatların yerini aratmayacakları için çok fazla sakatlık konusunda her hangi bir şikayetimiz yok. İki camia içinde sorunsuz bir şekilde güzel bir maç olur” diye konuştu.  

Futbol Okulu 19. Transferini Gerçekleştirdi  Futbol Okulu 19. Transferini Gerçekleştirdi 

Artvin Hopaspor Teknik Direktörü Osman Özdemir, hedeflerinin bir üst lige çıkmak olduğunu belirtti.

IMG-20231001-WA0071

Kendi sahalarında oynamanın avantajını kullanacaklarını söyleyerek “Hopaspor olarak sezon başında belirlediğimiz bir hedef var, bir üst lige çıkabilmek. İki maç oynadık ve bir beraberlik ve bir galibiyetimiz var. Biz bu galibiyet serisini devam ettirmek istiyoruz. İçeride bir oyun oynayacağız, evimizde oynamanın avantajlarını kullanmanın gayreti içerisinde olacağız. Umarım bu maçta istediğimiz bir neticeyi alıp bir sonraki haftaya daha sağlıklı bir şekilde başlarız. Kadroda sakat oyuncularımız var ama önemli olan sahaya çıkan ilk on bir ve sahaya çıkacak on bir oyuncunun herhangi bir sorunu yok. Sakatlık ve cezaları bir mazeret gösteremeyiz”

Hikmet BAŞAR