Artvin'de çığ meydana geldi Artvin'de çığ meydana geldi

Artvin’in Borçka İlçesinde Borçka Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen Kurumlar Arası Kaymakamlık Futbol Turnuvası Kaymakamlık ve Emniyet karşılaşması ile başladı.

Cumhuriyetin 100. Yılına ithafen yapılan futbol müsabakasına toplamda 12 takım katılım gösterdi. Borçka Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Memiş Türk, futbol turnuvasının gelirini de SMA hastası Aytun Miraç Erbay bebek için bağışlanacağını aktardı. 

IMG-20231010-WA0049

Spor eşliğinde birlik ve beraberliği arttırmayı hedeflediklerini söyleyen Türk, turnuva hakkında şu sözleri dile getirdi “Yaklaşık 12 takım katıldı. 28’inde final yapmayı planlıyoruz. Amacımız, Kurumlar arasında birlik beraberliği sağlamak ve bir arada olarak spor yapmayı pekiştirmek. Bir de kurumlar arası yapmamızın gayesi, halkımızın da görüp örnek almasını sağlamak. Köyler arası da yaptığımız turnuvalarda ufak tefek sıkıntılar çıkıyor. Bu turnuvamız hem köylerimize hem ilçemize birlik ve beraberliği geliştirmek açısından katkı olur diye umuyoruz” dedi.

Bugün gerçekleşen ilk müsabakada karşı karşıya gelen Kaymakamlık ve Emniyet takımı doyasıya mücadele gerçekleştirdi. Çekişmeli ve keyifli bir şekilde gerçekleşen maçta Kaymakamlık, Emniyet takımını 7-1 yenerek sahadan mutlu bir şekilde ayrıldı. 

Hikmet BAŞAR