Göreve geldiğinde Şavşat'ta yıllarca ihmal edilen, uzak durulan birçok sorunun üzerine cesurca giderek çözüme kavuşturan Nihat Acar büyük çalışmaları tamamladıktan sonra üstyapı ve çevre düzenleme çalışmalarını devam ettiriyor.

Doğalgazı şavşata kazandırarak şavşat halkının takdirini toplayan, Cittaslow ünvanını koruyan ve çalışmaları ile adından söz ettiren Şavşat Belediyesi Atatürk Caddesi'ndeki kilit parke çalışmasını kısa sürede tamamladı. Yönetimler tarafından göz ardı edilen çalışmaları yaparak daha çok halkın sesine kulak veren Belediye Başkanı Nihat Acar Yeniköy Mahallesi mezarlığının merdiven yapımını da tamamlayarak ilçeye kazandırdı.

Limitlerini Zorlamaya Devam (5)

Çalışmalar ile ilgili olarak bilgi veren Nihat Acar; "Birçok çalışmamızda bana getirisi olup olmaması konusunda çevremden hep görüş belirtildi. Benim amacım bana getirisi olan şeyleri yapmak değil, Şavşat’lıya getirisinin olup olmaması önemli. Ben 2019 da adaylık sürecimde “Ben değil Şavşat Kazanacak, Gün Değil Gelecek Kazanacak” diyerek bu göreve geldim. Evet biz Şavşat' lının taleplerini dinledik, ajandamıza not ettik, programımıza dahil ederek yaptık. Günün sonunda Şavşat' lının isteklerini yapmış olduk. Eksikleri kendimiz tespit ettik, yetmedi vatandaşın görüp bizlere aktardıklarını gündemimize aldık. Belediyemiz imkanları dahilinde sırayla yapmaya gayret gösterdik. Altyapı seçim kaybettirir, üstyapı seçim kazandırır diyerek bu kadar büyük işlere girmememi öğütleyen insanlar oldu. Kendilerinin görüşlerine saygı duydum ama ben Şavşat' lının seçilmiş Belediye Başkanı olarak onların isteklerine, menfaatlerine ve Şavşat' lının Şavşat’ın geleceğine yatırım yaptım. Şuanda Ardahan Yolu Üzerinde kod dönüşümü gibi büyük ve yıllardan beri yapılmış olması gereken bir çalışmayı biz tamamladık.

Limitlerini Zorlamaya Devam (3)

Bugün itibari ile oranın üstyapı çalışmalarına başladık. En kısa sürede tamamlayarak programımızda yer alan diğer çalışmalara odaklanacağız. Armutlu Mahallemizin doğalgaz talebini yüklenici şirketin 2024 programına aldırdık ve gelecek yıl mahallemiz doğalgazına kavuşacak. Doğalgazdan sonra üstyapı çalışmalarımız derhal başlayacak. Ayrıca Macarelta Mevkisi’nin doğalgaz talebine de büyük olasılıkla 2024 yılı içerisinde cevap vermiş olacağız.Eksiklikleri biliyoruz, tesbit ediyoruz ve çalışmalarımızı bu doğrultuda sürdürüyoruz. Özellikle şahsımın çok önemsediği üretim-istihdam amaçlı projelerimiz için girişimlerimiz devam ediyor. Eğer istediğimiz gibi ilerleyebilirsek üretim amaçlı projelerimizi hayata geçirebilirsek istihdam olanağı yaratmak istiyoruz. Başka Şavşat yok Şavşat gibi bir yer zaten yok. Şavşat’lı ile aramızdaki köprü bizim onlara yaptığımız hizmetlerdir.

Limitlerini Zorlamaya Devam (2)

Yeni Yerinde Hizmete Açıldı Yeni Yerinde Hizmete Açıldı

Zaman zaman onlardan uzak kalmış olabiliriz ama hizmetlerimizle onlarla olduğumuzu hep hissettirdik. Göreve geldikten sonra en hızlı şekilde az önce de bahsettiğim çalışmalara başladık.Altyapı Doğalgaz Üstyapı gibi. Sonrasında pandemi süreci ve ülkemizdeki deprem felaketi bizim dönemimize denk gelmesi benim açımdan şanssızlıktı. Bu süreçler malumunuz çok zor zamanlardı. Geçen zaman içerisinde Her Şey Şavşat İçin diyerek çalışmalarımızı Yaptık Yapıyoruz ve Yapacağız” dedi

Şavşat Belediyesi

Limitlerini Zorlamaya Devam (1)

Limitlerini Zorlamaya Devam Ediyor (4)

Editör: Haber Masası