Hopa'da seçim çalışmalarını sürdüren CHP'li aday Utku Cihan, mahalle buluşmalarını devam ettiriyor.

Bu kapsamda Hopa'nın en büyük mahallesi olan Sugören Mahallesi'nde yaşayan vatandaşlarla buluşan Cihan, sorun ve talepleri dinledi.

Sugören'in sorunlarını yerinde tespit edip yapılması gereken projeleri vatandaşlara anlatan Cihan, "Sorunlara hâkimiz, çözümleri için çalışmalar yaptık projelerimiz hazır" dedi.

Gazetecilerden Başkan Cihan’a ziyaret Gazetecilerden Başkan Cihan’a ziyaret

Mahalle buluşmalarına devam ediyor2

Burada konuşma yapan Cihan, "Birkaç aydır seçim süreci üzerine çalışmalar yürütüyoruz. Hopa'da yaşayanların görüşlerini önerilerini sorunlarını topladık. Projelerimizi hazırlıyoruz. Bunların hayata geçirilmesi için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Sugören bizim için önemli yeni mahalle olmuş yer. Dolayısıyla bazı kronik sorunları var o sorunları çözeceğiz." diye konuştu.

Mahalle'nin imar sorununu 6 ay içerisinde çözeceğini belirten Cihan, "Sugören'in en önemli meselesi doğalgaz konusuydu. Doğalgaz Hopa'da devam ediyor. Bir süre sonra tüm ilçeye verilecek. Sugören'in imar sorunu olduğu için doğalgaz verilmeyecek denildi ama ben şehir plancıyım benim işim bunu yapmak. Dolayısıyla buranın imar planını 6 içerisinde hazırlarız." ifadelerini kullandı.

Cihan, konuşmasının ardından vatandaşların soru ve sorunlarını dinleyerek çözümler için notlarını aldı.

Editör: HİKMET BAŞAR